Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Дітям нецікаво «зубрити» підручники, їм цікаво шукати можливості для реалізації своїх ідей

  • 30 червня 2016
  • 335

Учора, 29 червня, у приміщенні МОН професор Джінван Парк з Південної Кореї презентував свою навчальну методику з філософії для дітей під час круглого столу «Зубрити — не вихід. Або як креативність та філософія можуть змінити навчання у школах». Протягом останніх років професор провів в Україні близько десяти заходів для учнів, вчителів та батьків, під час яких детально розкрив сутність та ефективність своєї методики.

Методику професора Парка під назвою «Філософія для дітей» нині успішно реалізовують у 80-ти країнах світу. Суть методики полягає в тому, щоб навчити дітей вести дискусію, міркувати, знаходити власні аргументи та сприймати аргументи співрозмовника. На думку професора, потрібно відходити від традиційного «зубріння» інформації у школах. Натомість потрібно навчати дітей включати логіку та обстоювати власну думку.

Курс «Філософія для дітей» передбачає не лише лекційні заняття, а й семінари. Діти вже з раннього віку обговорюють з педагогами на уроках важливі соціальні питання, наприклад: «Чи варто позбавляти свободи правопорушників?» або «Чи варто пересаджувати здорове серце пацієнту, за яким нема кому доглядати?». У перспективі такій підхід готує дітей до свідомої і відповідальної участі в житті суспільства, спонукає адекватно оцінювати реальність та самостійно ухвалювати рішення.

«Сьогодні ми розробляємо концепцію Нової української школи, у якій прагнемо до того, аби освіта в Україні не просто була на високому рівні, а й стала цікавою для школярів. Тому ми шукаємо варіанти, вивчаємо ефективні напрацювання, зокрема враховуємо міжнародний досвід. Важливо, аби уроки у школі викликали інтерес, щоб діти вчилися не просто тому, що так треба, а тому, що їм це насправді цікаво», — зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час свого виступу на заході.

«Ми бачимо, що сучасні діти прагнуть до нових знань, вони креативні, мислячі, їм недостатньо просто «зубрити» підручники, їм цікаво шукати нові можливості для реалізації своїх ідей, поглядів і думок. Наше завдання — заохочувати школярів до навчання на якісно новому рівні», — додав президент МАН Станіслав Довгий.

«Хочемо, щоб значно більше дітей в Україні мали доступ до такого навчання, до таких підходів викладання», — підсумувала Лілія Гриневич.

Першоджерело: офіційний сайт Міністерства освіти та науки України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк