Обговорення спрощених програм для початкової школи триватиме по 10 липня

4 липня 2016 1434
На платформі ЕдЕра оприлюднено спрощені програми для початкової школи.

Як повідомляє прес-служба МОН України, зміни внесено до 14 програм для початкової школи. Усі оновлення — це пропозиції вчителів, експертів, викладачів та громадських активістів.

Принципова зміна, що торкнулась абсолютно усіх програм, — відміна фіксованого обсягу годин на вивчення кожної теми в рамках предмету. Тепер час  на вивчення необхідного матеріалу  учитель визначатиме самостійно. Головний орієнтир — не вказівка програми, а індивідуальні особливості дітей в школі.

Окрім того, у програму з  української мови до переліку «словникових слів»  замість застарілих слів додано поняття приязний, врівноваженість, оптимізм, творчість, креативний тощо. На думку психологів, саме робота з такими словами сприятиме розвитку емоційного інтелекту у дітей, що вкрай важливо в початковій школі.

Оновлена програма з математики передбачатиме не зазубрювання матеріалу дитиною, а розвитку  вміння використовувати знання в реальних життєвих ситуаціях. Учням 1-2-х класів більше не потрібно буде завчати напам’ять таблиці додавання, віднімання тощо.

У навчальній програмі з літературного читання  пропонують не оцінювати дітей  за швидкістю прочитаних знаків, а також  вилучити авторів, чиї твори заскладні для дитини в початковій школі.

Ознайомитися детально з оновленими програмами та внести власні пропозиції можна на платформі ЕдЕра. Ваша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  Книжкова полиця

  «Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

  для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Читати книгу  © Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  
  • Ми в соцмережах