Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Медіаосвіта у загальноосвітньому навчальному закладі

  • 13 липня 2016
  • 926

Нині маніпулювання інформацією — найсильніша зброя, яку можна собі уявити. А інтернет робить її ще й доступною для всіх.

Справді — тиснеш «Подобається» у соціальній мережі і стаєш атомом в ланцюговій реакції інформаційного вибуху. І тут парадокс: пов’язані невидимою павутиною з усім світом, маючи доступ до будь-якого його куточка, ми відчуваємо такий самий «голод», як і в радянському інформаційному вакуумі. А все тому, що не знаємо, як дати раду цій інформації.

Навчати самостійно мислити, розрізняти факт і суб’єктивне бачення, не піддаватися на маніпуляції, критично підходити до будь-якої інформації учнів потрібно ще зі школи.

Розуміючи це, наприкінці квітня Президія Національної академії педагогічних наук України схвалила нову редакцію Концепції впровадження медіаосвіти в Україні. У ній визначено, що медіаосвіта є фундаментальною складовою інформаційної безпеки і відіграє стратегічну роль у вихованні патріотизму молоді, формуванні української ідентичності.

Хоча дослідно-експериментальна робота із упровадження елементів медіаосвіти у навчально-виховний процес розпочалася лише декілька років тому, та сьогодні вже маємо і здобутки, і напрацювання у цьому напрямі. Так, на сторінках липневого номера журналу «Заступник директора школи» ваші колеги діляться досвідом щодо упровадження курсу «Основи медіаграмотності» у загальноосвітньому закладі, виховання патріотизму засобами медіаосвіти, застосування її елементів на уроках історії.

Сподіваємося, що стануть у пригоді досвід просування шкільної газети у соціальній мережі та рекомендації щодо запобігання кібербулінгу та маніпулюванню.

І, насамкінець, редакція журналу «Заступник директора школи» висловлює подяку у створенні липневого номера Академії української преси, яка є засновником порталу «Медіаосвіта і медіаграмотність» — інтерактивної професійної платформи для спілкування медіаосвітян та всіх, хто бажає отримати знання і навички з медіаграмотності.​

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк