Для французьких дошкільнят і першачків спроектували «космічну» будівлю

9 серпня 2016
262
Середній бал: 5 із 5

Минулого року в місті Сен-Дені, Франція, для розміщення дитсадка та початкової школи звели «космічну» будівлю. Корпус на три поверхи спроектовано так, щоб діти мали змогу самостійно — та й навіть інтуїтивно — визначати, як їм дістатися тієї чи тієї частини, кімнати.

З висоти будівля нагадує листок конюшини. Конструкційно поділяється на шість частин, кожна з яких однаково доступна:

  • три знадвору — вхід та ігрові майданчики для дошкільнят і школярів
  • три всередині — дошкільний та шкільний підрозділи, кафетерій із зоною відпочинку.

Дошкільний підрозділ має 8 кімнат, шкільний розрахований на 10 класів.

Дошкільні приміщення утворюють три напівсферичні простори різного діаметру й висоти. Натомість шкільні приміщення — прямокутні чи квадратні, здебільшого розділені між собою скляними стінами задля економії простору та ліпшого освітлення.

У кожному підрозділі передбачено багатофункціональну ігрову кімнату. Щоправда в дошкільному вона напівсферична, а в шкільному — пірамідальна. З обох ігрових кімнат — прямі виходи на ігрові майданчики.

Екстер’єр будівлі облицьовано дерев’яними матеріалами так, що йдучи довкола, складається враження, ніби будівля крутиться. Окрім того, первісно пастельний фасад змінює свій колір з зеленого на оранжевий залежно від того, входити до будівлі чи виходити. Така оптична ілюзія збуджує, звісно, не лише дитячу цікавість. Загалом, як стверджують архітектори, вся будівля спроектована з огляду на особливості психомоторного розвитку дітей.

Власник — місто Сен-Дені.

Площа — 4800 м2.

Вартість — 12 млн €.

logo