Сім з десяти випадків цькування трапляються у школі

15 серпня 2016 292
ЮНІСЕФ до Міжнародного дня молоді представив результати нового опитування щодо буллінгу. В опитуванні взяли участь понад 100 тис. осіб віком 13-30 років, зокрема й молодь з України.

У межах проекту U-Report провели опитування молоді за допомогою телефонів (через sms) та соціальних мереж (Facebook і Twitter). Респонденти відповідали на запитання про наслідки буллінгу у своєму оточенні, про власний досвід, а також висловлювали ідеї, як покласти край цькуванню.

Понад 90% респондентів переконані, що буллінг є поширеною проблемою у їхньому оточенні, а приблизно дві третини учасників опитування безпосередньо стикалися з ним. Ці показники зіставні з результатами, отриманими в Україні.

Так, половина респондентів з України особисто зазнали буллінгу. Причому 76% з них засвідчили, що стали об’єктом знущання лише через свій зовнішній вигляд.

Майже 40% опитаних в Україні, зазнавши буллінгу, замовчують про проблему. Ті ж, хто зізнається, зазвичай звертаються до батьків або інших старших родичів (27%), друзів, братів та сестер (25%). І лише 4% дітей повідомляють про буллінг своїм учителям.

Опитувані безпосередньо пов’язують реакцію дорослих на зізнання з наслідками для себе. Так, на запитання «Чому відбувається буллінг?» 37% респондентів стверджували «Тому що дорослі не звертають на це уваги». Окрім того, більше половини опитуваних визнали, що вчителів необхідно навчати методик запобігання буллінгу.

Сім з десяти випадків цькування трапляються у школі.

«Буллінг у школах є проблемою на всій території України — незалежно від рівня впливу або близькості до конфлікту. Після запуску U-Report в Україні молодь скористалася можливістю висловити свою стурбованість. Щодо насильства в школах вони говорили голосно і ясно,» — зауважила Джованна Барберіс, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні, заохочуючи молодь висловлюватися й діяти заради позитивних змін у суспільстві.

ЮНІСЕФ започаткувала глобальну ініціативу з подолання насильства проти дітей через платформу U-Report та глобальну кампанію у соціальних мережах (#ENDViolence). U-Report — це соціальний інструмент обміну повідомленнями, що працює у 24-х країнах та нині об’єднує понад 2 млн молодих людей. Україна першою серед європейських країн долучилася до проекту.Ваша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  Книжкова полиця

  «Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

  для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Читати книгу

  Розсилка  © Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  
  • Ми в соцмережах