Музична гра — гра в радість

29 серпня 2016
3116
Середній бал: 5 із 5

Вивчаючи музику, можна грати у будь-що: перевтілюватися на основі музичних вражень у композиторів різних епох та країн, ставати керманичами чудернацьких інструментальних «космольотів», будувати музичні «халабуди» із нашарування різних звуків та ритмів, вигадувати мелодії для різної погоди тощо. Пропускати музичні враження крізь гру та власну уяву — весело, тож і опановувати знання і набувати компетенцій буде легко

У своїй книзі «Полліанна» американська письменниця Елеонор Портер понад сто років тому описала, як можна в буденних, іноді дуже прикрих ситуаціях віднаходити позитив. Варто грати в радість, — навчав маленьку Полліанну її тато. От, наприклад, отримала дівчинка у місіонерській посилці милиці замість омріяного подарунку — є привід радіти, адже милиці їй не потрібні. Ось де щастя! Або коли страшенно не подобається понеділок, треба й у ньому знайти «бризки» радості: до наступного понеділка аж шість днів.

Погодьтеся, чудова ідея: замість множити нарікання — розпочніть грати в радість щодня.

Приміром, на музичному занятті хтось із вихованців засмутився, бо раз у раз не потрапляє в ноти або забуває рухи таночка — перетворіть це на «плюс». Повідомте, що йому дуже пощастило, адже він отримує чарівний квиток на індивідуальне заняття, на якому йому розкриють усі таємниці музики. Будьте певні, така пропозиція одразу підбадьорить «невдаху», він не зациклюватиметься на своїх хибах.

Тому, хто припускався помилок співаючи, запропонуйте побувати в ролі керівника хору. Відтак звичайні співи, проте за порухом власної руки, стануть цікавою грою — тією, що дасть змогу насолодитися музикою невимушено, зі сміхом, і водночас наблизитися до відчуття прекрасного.

Педагогам, які прагнуть домірно дитячому віку розв’язувати завдання естетичного виховання та творчого розвитку, стануть у пригоді музично-дидактичні ігри, презентовані в журналі «Музичний керівник» № 8/2016.

До вашої уваги також:

  • сценарій «Осінні пригоди у світі ПЛЮСПЛЮС»
  • музична казка «Як Осінь фарби шукала»
  • поради фахівця, як розвинути акторські здібності дітей за допомогою розігрування етюдів-пантомім
  • пісні та ігри на осінню тематику.

Скористайтеся ними — і вашим вихованцям не доведеться «хнюпитися», навіть коли дощить, адже привід для радості у них буде щоразу пречудовий.

А в попередньому числі журналу — Музична аптечка — до ваших послуг!

logo