Забезпечення вакцинами проти туберкульозу налагодять у 2016 році

23 жовтня 2015
36
Середній бал: 5 із 5

У МОЗ України обіцяють вирішити проблему з нестачею вакцин проти туберкульозу в 2016 році

Заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець 22 жовтня під час прес-конференції висловив сподівання, що 2015 рік стане останнім критичним у питанні забезпечення вакцинами проти туберкульозу.

«Ситуація, яка склалася зараз, розвивалася багато років. Вона зумовлена політичними та економічними складнощами, а також недосконалою системою закупівлі вакцин. Минулого року не було можливості закупити вакцини, хоча гроші були. БЦЖ було закуплено лише 100 тисяч доз, при потребі 1,2 млн доз. Ці 100 тисяч були доставлені лише наприкінці травня, міністерство розподілило по регіонах», — розповів він. 

За його словами, такий низький рівень забезпечення вакциною пов’язаний з відмовою міністерства використовувати препарат російського виробництва.

«Зараз ми завершуємо переговори з фондом ЮНІСЕФ, щоб цього року частину вакцин закупити через ЮНІСЕФ, частину — через національні закупівлі. А з наступного року система закупівель буде більш цивілізованою, будемо закуповувати ліки наперед і перебоїв з постачанням не буде», — додав заступник міністра.

logo