Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Нерозривність науки і практики, або Вчимося формувати базові якості особистості в дошкільників

  • 22 жовтня 2015
  • 54

Учасники науково-методичнийого семінару «Формування базових особистісних якостей у дітей дошкільного віку», який відбувся 20 жовтня у місті Вишневе, опановували технології формування базових особистісних якостей на основі текстоцентричного підходу, розробляли педагогічні ситуації для стимулювання проявів особистісної активності дошкільників, охоче вправлялися в численних рухавках та ігрових вправах

Науково-методична та практична підготовка вихователів-методистів до організації методичної роботи з педагогами дитячих садків відіграє важливу роль у забезпеченні якісної освіти дошкільників Києво-Святошинського району. Тож районний методичний центр тісно співпрацює з кафедрою дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка.

Організаційно-методична робота в освітньому просторі регіону є важливим аспектом діяльності кафедри, оскільки дає змогу підтримувати міцні зв’язки науковців з практиками, впроваджувати інноваційні ідеї в освітній процес дошкільних закладів і ознайомлювати педагогів із сучасними технологіями, зокрема й авторськими педагогічними технологіями викладачів кафедри, яким важливо одержувати зворотній зв’язок щодо результатів апробування цих технологій

Саме з такою метою 20 жовтня на базі ДНЗ «Росинка» Києво-Святошинського району в затишному містечку Вишневе було проведено науково-методичний семінар «Формування базових особистісних якостей у дітей дошкільного віку». Модератором виступила Наталя Гавриш, доктор педагогічних наук, професор, один з авторів методичного посібника «Розумне виховання сучасних дошкільнят».

На семінарі завдяки участі в різноманітних інтерактивних формах вихователі-методисти дитячих садків району виконували термінологічний аналіз понять «базові особистісні якості», «життєва компетентність дошкільника», «дошкільна зрілість», «досвід» та інших, встановлювали взаємозалежні зв’язки між цими поняттями, опановували технології формування базових особистісних якостей на основі текстоцентричного підходу, розробляли педагогічні ситуації для стимулювання проявів особистісної активності дошкільників, охоче вправлялися в численних рухавках та ігрових вправах.

У семінарі також взяли участь студенти магістратури під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента Олени Коваленко. Їм випала щаслива нагода не лише стати учасниками активної форми методичної роботи, а й отримати своєрідний майстер-клас щодо технології проведення семінару з елементами тренінгової роботи. Така активна форма засвоєння способів організаційно-методичної роботи з педагогічними кадрами, теоретичні основи якої вони вивчають у межах дисциплін «Організація і управління ДНЗ» та «Методична робота в ДНЗ», виявилася надзвичайно корисною для студентів.

Підбиваючи підсумки заходу методист РМЦ Києво-Святошинського району Галина Калабуліна відзначила високу ефективність співпраці науковців та практиків району та закликала педагогів поширювати вже напрацьований перспективний на шпальтах фахових періодичних видань, зокрема Цифрового видавництва МЦФЕР, з новими виданнями якого присутніх ознайомила Наталія Савінова, шеф-редактор методичних видань МЦФЕР: Освіта.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк