Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Старшокласників на сході України навчать, як захищатися від маніпуляцій, мислити критично та порозумітися в умовах соціального конфлікту

  • 20 жовтня 2015
  • 57

У п'яти східних областях України — Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Харківській — стартував освітній проект для шкільної молоді «Враховуй різницю». Організатори запрошують до участі усі школи

У п'яти східних областях України — Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Харківській — стартував освітній проект для шкільної молоді «Враховуй різницю». Організатори запрошують до участі усі школи.

У межах проекту «Враховуй різницю» з початку 2016 року старшокласникам викладатимуть новий предмет — курс за вибором «Кроки до порозуміння», над реалізацією якого наразі працюють експерти.

Пілотний проект впроваджуватимуть у близько 500 школах Запорізької, Дніпропетровської, Харківської областей, а також у районах Донецької та Луганської областей, що підконтрольні українському уряду. Долучитися до проекту можуть усі охочі школи інших областей.

Реалізовує проект громадська організація «Вчителі За Демократію та Партнерство» у межах проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

«Його ідея виникла як відповідь на потребу та виклик українського суспільства в умовах соціального конфлікту та перехідного періоду. Основне наше завдання — сприяти об'єднанню розділених родин та громад з огляду на існування різних точок зору. Ключовий меседж — враховувати різноманітність та використовувати її як ресурс для розвитку», — розповідають організатори.

На спеціальних уроках старшокласнів навчатимуть, як порозумітися в умовах конфлікту та поважати різницю у думках і поглядах, як сприймати інформацію критично та захищатися від маніпуляцій, а також формулювати та відстоювати власну позицію в обговореннях та дискусія.

 Переглянути зміст та структуру програми нового курсу

Для учителів проведуть безкоштовні тренінги з методики викладання нового предмету. Усі навчальні матеріали будуть передані у навчальні заклади також безкоштовно.

Після завершення проекту організатори влаштують всеукраїнський навчальний дебатний турнір, на якому змагатимуться команди учнів з усіх областей-учасниць проекту.

ЯК ШКОЛАМ ПРИЄДНАТИСЯ ДО ПРОЕКТУ?

Щоб взяти участь у проекті, школи впродовж жовтня-грудня 2015 року мають:

-          або написати/зателефонувати у головний офіс проекту;

-          або зв'язатися з координаторами в областях-учасницях;

-          або зареєструватися онлайн — організатори вам зателефонують.

Усі контакти — за посиланням.

ДЕКІЛЬКА ПРИЧИН, ЧОМУ ВАРТО ПРИЄДНАТИСЯ ДО ПРОЕКТУ:

ШКОЛА: стане учасницею важливого освітнього проекту, що покликаний об'єднати громади, та безкоштовно отримає навчальні матеріали для вивчення нового предмету — курсу за вибором «Кроки до порозуміння»;

УЧИТЕЛІ: пройдуть навчання на безкоштовних дводенних тренінгах, де не лише навчаться методики викладання нового предмету з критичного мислення, а й опанують нові інтерактивні технології та отримають універсальні інструменти для результативної роботи на будь-яких уроках;

СТАРШОКЛАСНИКИ: апробують сучасні інструменти комунікації, навчаться критично мислити, виявляти маніпуляції, формулювати та відстоювати власну позицію у дискусіях, поважати та приймати різницю у думках та поглядах. А також візьмуть учать у всеукраїнському навчальному дебатному турнірі. Ці навички критичного мислення стануть цінними для дітей як у навчанні, так і в будь-яких життєвих ситуаціях.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

За Законом про освіту кожен ЗЗСО має розробити власну освітню програму.

Щоб довго не шукати, роздобув для Вас зразок освітньої програми.

Скачати зразок освітньої програми 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк