Тріада: батьки, дитина, школа — формуємо простір обміну досвідом

2 грудня 2016
486
Середній бал: 5 із 5

Одним із напрямів організації співпраці школи та батьків є формування у них культури причетності до навчально-виховного процесу закладу. Та, на жаль, спілкування учителів і батьків часто зводиться виключно до розмов про оцінки, відповідальність, запізнення, змінне взуття тощо

Одним із напрямів організації співпраці школи та батьків є формування у них культури причетності до навчально-виховного процесу закладу. Та, на жаль, спілкування учителів і батьків часто зводиться виключно до розмов про оцінки, відповідальність, запізнення, змінне взуття тощо.

Звичайні батьківські збори, коли учитель намагається швидко «видати» якомога більше інформації, а батьки сидять мовчки, аби лише «відбути». А часом так не вистачає нагоди ближче познайомитися, поговорити — про дітей, клас, школу, про батьківські й учительські проблеми... І побачити одне в одному не лише батьків й учителів, а особистостей, цікавих співрозмовників. Як же створити ситуацію такої ефективної взаємодії?

Відповідь на це питання знайшли педагоги Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум». А почалося все з того, що вони взяли участь у Першій національній (не)конференції для шкільних педагогів EdCamp Ukraine. Під час цього заходу анонсували конкурс грантів на проведення міні-EdCamp у навчальних закладах. І саме запропонований ними формат заходу — «Тріада: батьки, дитина, школа. Формуємо простір обміну досвідом» — отримав грант.

Захід пройшов на високому рівні, і після нього ще довго відчувався ефект «довгого хвоста». Зрештою, відчувається він і досі. На початку 2016/2017 навчального року журнал «Заступник директора школи» оголосив результати конкурсу «Інновації в неформальній освіті». І саме педагоги Січового колегіуму Валентина СОПІНА та Ірина СОКОЛ посіли перше місце за опис досвіду проведення цього масштабного заходу.

logo