З нагоди 65-річчя Лабораторії психології дошкільника

13 травня 2017 62
У студентські роки ми чуємо прізвища науковців, викладачів — авторів підручників та посібників. Деякі із цих прізвищ звучать від першого до останнього курсу. Проте здебільшого залишаються пласкими, паперовими, — навіть якщо студент усвідомив значення робіт того чи того дослідника

Та мені пощастило. Прізвища Котирло, Кулачківська, Приходько, Ладивір, Титаренко, Подоляк та багато інших для мене перетворилися на живих людей — відкритих і щирих, затятих апологетів дитини, дитинства й дитячої психології. Свої враження та захват від спілкування з ними прагну донести й до вас, шановні читачі журналу. Показати провідних науковців у галузі дитячої психології як чудових людей і глибоких знавців практики, із якими я працювала понад 20 років і надалі продовжую співпрацювати.

Із нагоди 65-літнього ювілею лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України редакція представляє наукових співробітників лабораторії. Вони НАШІ — наші колеги, вчителі, партнери, друзі, наставники, однодумці. Ті, хто допомагає нам побачити нюанси в розвитку дитини, якнайліпше організувати роботу, сприяє нашому професійному зростанню, надихає на звершення.


65 років тому Науково-дослідний інститут психології одразу запрацював з відділом дитячої психології. За кілька років з відділу виокремилася лабораторія психології дошкільника. І донині вона є одним із провідних підрозділів Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України.

Протягом 65-ти невтомних років лабораторія розробляла найактуальніші питання дошкільного виховання. Тут послідовно обстоюють точку зору, згідно з якою дитина-дошкільник має якісно своєрідну психіку, кожна грань якої розвивається в оптимальний період і засобами суб’єктної діяльності. А також доводять переваги методу цільового спостереження як провідного в роботі з дошкільниками.

Ще одна стабільна позиція в діяльності лабораторії — діалог із практикою. Усі експериментальні дослідження лабораторії були присвячені актуальним проблемам забезпечення особистісного зростання дитини-дошкільника. Їх результати на практиці застосовують педагогічні колективи дитячих садків країни. Лише діалог науковців з колегами-практиками допомагає зберегти субкультуру дитинства та сприяти тому, аби вона й надалі квітла.


Із нагоди 65-річного ювілею лабораторія анонсує Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Дитинство як цінність: минуле та сучасне». Колектив лабораторії запрошує до святкування друзів, колег, однодумців.

На конференції, зокрема, обговорюватимуть питання:

 • Дошкільне дитинство: час та простір становлення особистості
 • Практичний психолог як суб’єкт модернізації дошкільної освіти
 • Методи та технології психологічного супроводу розвитку дітей дошкільного віку в сучасному соціопросторі.

Конференція відбудеться 3 листопада 2017 року в приміщенні Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України.

А поки що вчимося у дітей чистоти, наївності і відкритості до світу. Відчувати людей так, як це тонко вміють робити діти. Любити по-дитячому, безумовно, просто так. Фантазувати і втілювати мрії. Безтурботно радіти та нести сонячний настрій щодня.

З повагою
Тетяна Гурковська,
головний редактор журналу «Практичний психолог: Дитячий садок»Ваша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  Книжкова полиця

  «Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

  для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

  Читати книгу  © Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  
  • Ми в соцмережах