Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Міністерство продовжує роботу по реформуванню освіти

  • 7 жовтня 2015
  • 35

У Клубі Кабінету Міністрів України 6 жовтня 2015 року відбулася координаційна нарада донорів «Реформи в Україні: проблеми, потреби й можливості», в якій взяла участь перший заступник Міністра освіти і науки України Інна СОВСУН

У Клубі Кабінету Міністрів України 6 жовтня 2015 року відбулася координаційна нарада донорів «Реформи в Україні: проблеми, потреби й можливості», в якій взяла участь перший заступник Міністра освіти і науки України Інна СОВСУН. За її словами, одним з ключових завдань в реформуванні освіти і науки є зміна системи фінансування галузі, бо теперішня є досі запозиченою з радянського минулого.

Іншою проблемою Інна СОВСУН вважає занадто велику кількість вищих навчальних закладів, кількість середніх шкіл непропорційна до кількості учнів. Тож вона наголосила на необхідності продовження роботи по оптимізації.

Перший заступник Міністра розповіла, що Міністерством освіти і науки України вже розроблено проекти законів, які сприятимуть реформуванню загальної та професійної освіти:

  • «Про освіту» —чіткий поділ на початкову, базову та старшу школу, посилення контролю якості шкільної освіти громадськістю, децентралізація управління системою освіти;
  • «Про професійно-технічну освіту» — наближення процесу навчання та його результатів у закладах професійної освіти до потреб ринку праці, створення регіональних центрів професійної освіти;
  • «Про вищу освіту» —автономія університетів, впровадження нових механізмів забезпечення якості та децентралізація управління на рівні Міністерства. Вищі навчальні заклади мають розвивати власну систему адміністративного управління, самостійно розробляти навчальні програми. Наука також має стати невід’ємною частиною університетських досліджень і викладацької діяльності.

Не оминули на нараді і галузь науки, що потребує зміни системи управління та фінансування. Важливою складовою розвитку української науки також є її інтернаціоналізація, і цьому сприятиме підтримка заявок українських вчених в рамках програми «Горизонт 2020».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк