Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Президент України підписав закон «Про освіту»

  • 26 вересня 2017
  • 6242

25 вересня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України "Про освіту" № 2145-VІІІ. Діти навчатимуться 12 років, а педагоги отримають посадовий оклад на рівні трьох мінімальних зарплат. Найбільше новий Закон потрібен для реформи середньої освіти – Нової української школи

«Ухвалення цього закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Він забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору», – наголосив Петро Порошенко. 

За словами президента, це одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої майбутнє країни не залежить так, як від освітньої.

Закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі і гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.

При цьому прав національних меншин також дотримаються: це буде реалізовано через створення класів або груп із навчанням мовою такої нацменшини поряд із державною: 

«Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн», – зазначив Петро Порошенко.

Цим законом передбачена атестація педагогічних працівників не рідше ніж один раз на п’ять років, а також сертифікація педагогічних працівників.

Керівник державного та комунального закладу загальної середньої освіти призначатиметься на посаду за результатами конкурсного відбору на шість років і не більше ніж два строки поспіль.

Нагадаємо, що Верховна Рада проголосувала за Закон України «Про освіту» 5 вересня 2017 року.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк