Розпочала роботу виставка «Українські народні інструменти XVIІI-XX століть»

16 березня 2016
45
Середній бал: 5 із 5

На виставці представлені бандури, кобзи, ліри, цимбали, волинки, скрипки, духові та ударні інструменти, виготовлені українськими майстрами з різних регіонів України. Унікальні експонати музейної колекції розкривають яскраві сторінки історії музичної культури українського народу

На виставці представлені бандури, кобзи, ліри, цимбали, волинки, скрипки, духові та ударні інструменти, виготовлені українськими майстрами з різних регіонів України. Унікальні експонати музейної колекції розкривають яскраві сторінки історії музичної культури українського народу.

Виставка організована Національним музеєм народної архітектури та побуту України за підтримки Міністерства культури України та Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (УТОПіК).

«Сьогодні у виставковій залі представлені артефакти, що зберігаються в унікальному музеї, де працюють чудові, висококваліфіковані фахівці музейної справи, — зазначила голова УТОПіК Марія Бур’янова. — Національний музей народної архітектури та побуту — це багатство нашої країни».

Значна частина колекції була зібрана дослідником і збирачем народних музичних інструментів Ігорем Шрамком, якому належить кілька справжніх відкриттів у царині української музичної традиції. Про них розповів його син Богдан Шрамко під час відкриття виставки. Також він продемонстрував присутнім старосвітську бандуру, на якій, за легендою, грав Тарас Шевченко, перебуваючи в Седневі, що на Чернігівщині, в маєтку Лизогубів.

Виставка «Українські народні інструменти XVIІI-XX століть» триватиме до 13 квітня у галереї «Печерська», що знаходиться на території Києво-Печерської лаври.

logo