Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

У Софіїн день: відкриття погруддя Софії Русової

  • 2 жовтня 2015
  • 122

Напередодні освітянського свята, у День Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії — 30 вересня, — у селі Олешні, що на Чернігівщині, відкрито пам’ятник видатному педагогові і просвітительці Софії Русовій

Напередодні освітянського свята, у День Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії — 30 вересня, — у селі Олешні, що на Чернігівщині, відкрито пам’ятник видатному педагогові і просвітительці Софії Русовій. Вона була дочкою двох народів — французького і шведського, а виросла серед третього, українського, що споконвіків вирізнявся етнічного терпимістю і національним братолюбством. Може саме тому Софія Русова так щиро переймалася розбудовою національної, народної школи. Її педагогічна спадщина і нині надихає педагогів на творчу працю. Тож викладачі кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка вже вкотре організували виїзний семінар на її батьківщину. На захід прибули численні гості — представники влади, науковці, освітяни, журналісти, громадськість. Вони поклали квіти до пам’ятного знака Софії Русової та відвідали музейну експозицію, яка розмістилася в будиночку на території садиби Ліндфорсів, де народилася Софія Федорівна.

Відкрив погруддя Софії Русової і привітав гостей голова Ріпкінської районної державної адміністрації Борис МЕЛАШЕНКО. Перед присутніми серед інших виступила Наталія ГАВРИШ, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка. Вона вручила Петру КУЛІШУ, директору Олешнянської школи імені С. Ф. Русової, подарунок — авторські навчальні посібники, які допоможуть педагогам і надалі плекати національні почуття учнів.

Учасників заходу, серед яких були, викладачі і студенти Київського університету імені Бориса Грінченка, науковці Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України, викладачі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, голова Благодійного фонду Софії Русової, шеф-редактор освітянських методичних видань Цифрового видавництва МЦФЕР, педагоги-«дошкільники» Києва та інші, вразили олешнянські діти. Школярі натхненно читали вірші, розігрували сценки із життя маленької Софії, співали українських пісень. А ще з ентузіазмом розповідали гостям про життєвий і творчий шлях Софії Русової, ознайомлюючи з експозицією шкільного музею.

Впевнені, юні олешнянці гордо нестимуть через життя почуття національної гідності й самосвідомості. Бо посіяні в їхніх душах зерна любові до рідного краю живляться прикладом Софії Русової, її самовідданого служіння рідному народу. Тож ідеї видатного педагога і надалі житимуть у благородних справах вдячних нащадків. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк