text
Педрада

Лист про оплату праці у 2018 році безпідставний — Профспілка

  • 7 лютого 2018
  • 1903

Профспілка працівників освіти і науки України визначає роз’яснення МОН України про оплату праці необґрунтованим

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України закликає МОН України відкликати лист «Щодо оплати праці у 2018 році» від 30.01.2018 № 1/9-64.

Тлумачення, наведені в листі, Профспілка вважає порушенням постанови КМУ від 11.01.2018 № 22, якою встановлене підвищення на 10% посадових окладів/ставок педагогічних працівників, оплата праці яких забезпечена з освітньої субвенції.

Підвищення 10% є базовим

Профспілка зауважує, що підвищені розміри посадових окладів/ставок заробітної плати є «базовими», тобто на їх основі мають визначати всі інші виплати.

Натомість у листі, що надіслало МОН, зазначено:

«у разі якщо працівнику навчального закладу, установи освіти передбачено підвищення посадового окладу (ставки заробітної плати) за декількома підставами, передбаченими умовами оплати праці (наприклад, за педагогічне звання, тип навчального закладу, підвищення на 10 відсотків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 тощо), то абсолютний розмір кожного підвищення визначається, виходячи з розміру посадового окладу (ставки заробітної плат), без урахування іншого підвищення».

При цьому тлумаченні МОН керується пунктом 5 наказу «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557. Одначе він застосовний до визначення розмірів підвищень ставок, окладів, передбачених в Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затв. наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, тобто за певні умови праці педагогічних працівників, як-от за роботу у відповідних типах навчальних закладів, за педагогічні звання.

Обґрунтування з посиланням на пункт 5 Наказу № 557 призводить до заниження заробітної плати тим педагогічним працівникам, які:

  • мають педагогічні звання «учитель-методист» та «старший учитель»
  • працюють у ліцеях, гімназіях, закладах загальної середньої освіти з вивченням іноземних мов, спеціальних шкіл-інтернатів та інших закладів загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами та для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за роботу в яких встановлено підвищену на 10–30% оплату.

Тому ЦК Профспілки:

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль