Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Лист про оплату праці у 2018 році безпідставний — Профспілка

  • 7 лютого 2018
  • 2297

Профспілка працівників освіти і науки України визначає роз’яснення МОН України про оплату праці необґрунтованим

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України закликає МОН України відкликати лист «Щодо оплати праці у 2018 році» від 30.01.2018 № 1/9-64.

Тлумачення, наведені в листі, Профспілка вважає порушенням постанови КМУ від 11.01.2018 № 22, якою встановлене підвищення на 10% посадових окладів/ставок педагогічних працівників, оплата праці яких забезпечена з освітньої субвенції.

Підвищення 10% є базовим

Профспілка зауважує, що підвищені розміри посадових окладів/ставок заробітної плати є «базовими», тобто на їх основі мають визначати всі інші виплати.

Натомість у листі, що надіслало МОН, зазначено:

«у разі якщо працівнику навчального закладу, установи освіти передбачено підвищення посадового окладу (ставки заробітної плати) за декількома підставами, передбаченими умовами оплати праці (наприклад, за педагогічне звання, тип навчального закладу, підвищення на 10 відсотків відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 тощо), то абсолютний розмір кожного підвищення визначається, виходячи з розміру посадового окладу (ставки заробітної плат), без урахування іншого підвищення».

При цьому тлумаченні МОН керується пунктом 5 наказу «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557. Одначе він застосовний до визначення розмірів підвищень ставок, окладів, передбачених в Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затв. наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, тобто за певні умови праці педагогічних працівників, як-от за роботу у відповідних типах навчальних закладів, за педагогічні звання.

Обґрунтування з посиланням на пункт 5 Наказу № 557 призводить до заниження заробітної плати тим педагогічним працівникам, які:

  • мають педагогічні звання «учитель-методист» та «старший учитель»
  • працюють у ліцеях, гімназіях, закладах загальної середньої освіти з вивченням іноземних мов, спеціальних шкіл-інтернатів та інших закладів загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами та для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за роботу в яких встановлено підвищену на 10–30% оплату.

Тому ЦК Профспілки:

Позиція МОН щодо підвищення

У листі-відповіді від 05.02.2018 р. № 1/11-1232 МОН роз’яснило, що з 1 січня:

  • зросли оклади за ЄТС усіх педагогічних працівників — у зв’язку зі зростанням окладу працівника 1 т. р.
  • за Постановою № 22 на 10% підвищено оклади, ставки педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції.

При цьому вже немає спірного посилання на пункт 5 Наказу № 557, але й немає спростування.

Як тлумачити позицію Міністерства в цьому випадку?

ЦК Профспілки вказує на ієрархію нормативно-правових актів, за якою постанови Кабміну є вищими відносно наказів МОН. А тому керуватися необхідно Постановою № 22.

Медичні огляди працівників: тримаємо на контролі

Ніна ОмельяненкоШеф-редактор управлінських видань MCFR Освіта
Як у пісні співають «...Усе в твоїх руках. І навіть я...», так і весь контроль у руках керівника закладу освіти. Якщо деякі його питання керівник може делегувати своїм заступникам, то контроль за своєчасним проходженням працівниками обов’язкових профілактичних медичних оглядів ліпше залишити за собою
Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк