Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Вплив комп’ютерних технологій на навчальні досягнення учнів

  • 16 вересня 2015
  • 40

Надмірне використання комп'ютерних технологій відволікає учнів від навчання та привчає їх до пошуку готових відповідей в інтернеті

Постійне використання комп'ютерів у школах негативно впливає на результати учнів. Немає жодної країни, де б широке використання комп’ютерних технологій у навчанні призвело до покращення результатів учнів. Про це свідчить всесвітнє дослідження Організації економічного співробітництва та розвитку (далі — ОЕСР), передає ВВС.

Дослідження ОЕСР мало на меті вивчити вплив комп’ютерних технологій на результати міжнародних тестів, які проводять у різних країнах (зокрема тестів Pisa, у яких беруть участь учні з 70 країн).

За результатами дослідження стало відомо, що учні, які часто використовують комп'ютери у школі, мають гірші результати, ніж ті, які використовують комп'ютери у школі помірно (один раз чи двічі на тиждень).

Результати тестування з читання, математики та інших наук у тих країнах, які масово використовують  інформаційні технології у школах, «не є істотно кращими».

Серед семи країн — лідерів із використання комп’ютерних технологій та інтернету — у трьох (Австралія, Нова Зеландія і Швеція) спостерігається «значне погіршення» читальних навичок в учнів, і ще в трьох (Іспанія, Норвегія та Данія) — навчальні результати мають ознаки стагнації.

Натомість шкільні системи (Південна Корея, Китай), які показують найкращі досягнення, використовують у навчанні комп'ютери порівняно менше.

За словами керівника освітнього напряму ОЕСР Андреаса Шлейхера, використання технологій у навчанні породило «надто багато хибних надій».

Водночас Андреас Шлейхер застерігає, що результати дослідження не можуть бути причиною для відмови від використання технологій у школах. Вони мають спонукати до пошуків більш ефективних підходів.

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк