Вплив комп’ютерних технологій на навчальні досягнення учнів

16 вересня 2015
52
Середній бал: 5 із 5

Надмірне використання комп'ютерних технологій відволікає учнів від навчання та привчає їх до пошуку готових відповідей в інтернеті

Постійне використання комп'ютерів у школах негативно впливає на результати учнів. Немає жодної країни, де б широке використання комп’ютерних технологій у навчанні призвело до покращення результатів учнів. Про це свідчить всесвітнє дослідження Організації економічного співробітництва та розвитку (далі — ОЕСР), передає ВВС.

Дослідження ОЕСР мало на меті вивчити вплив комп’ютерних технологій на результати міжнародних тестів, які проводять у різних країнах (зокрема тестів Pisa, у яких беруть участь учні з 70 країн).

За результатами дослідження стало відомо, що учні, які часто використовують комп'ютери у школі, мають гірші результати, ніж ті, які використовують комп'ютери у школі помірно (один раз чи двічі на тиждень).

Результати тестування з читання, математики та інших наук у тих країнах, які масово використовують  інформаційні технології у школах, «не є істотно кращими».

Серед семи країн — лідерів із використання комп’ютерних технологій та інтернету — у трьох (Австралія, Нова Зеландія і Швеція) спостерігається «значне погіршення» читальних навичок в учнів, і ще в трьох (Іспанія, Норвегія та Данія) — навчальні результати мають ознаки стагнації.

Натомість шкільні системи (Південна Корея, Китай), які показують найкращі досягнення, використовують у навчанні комп'ютери порівняно менше.

За словами керівника освітнього напряму ОЕСР Андреаса Шлейхера, використання технологій у навчанні породило «надто багато хибних надій».

Водночас Андреас Шлейхер застерігає, що результати дослідження не можуть бути причиною для відмови від використання технологій у школах. Вони мають спонукати до пошуків більш ефективних підходів.

 

logo