Консолідація зусиль державних і недержавних інституцій потрібна для реалізації інклюзивної освіти

15 вересня 2015 26
Впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадянського суспільства потребує консолідації зусиль державних і недержавних інституцій, що опікуються долею дітей з особливими потребами

Нещодавно у Луцьку відбувся міжрегіональний науково-методичний семінар «Завдання психолого-медико-педагогічних консультацій та роль громадських організацій інвалідів в оптимізації спеціальної освіти та впровадження інклюзивного навчання в умовах сучасного громадянського суспільства».

Семінар відбувся за участю представників МОН України, Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея інвалідів України», Центральної та обласних психолого-медико-педагогічних консультацій, науковців провідних вищих навчальних закладів країни, громадських організацій, які опікуються особами з порушеннями зору.

Однією з важливих тем обговорення була підготовка педагогічних кадрів для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які працюють із такими дітьми.

Окрім того, учасники семінару ознайомилися з діяльністю МОН України щодо удосконалення законодавчого та нормативно-методичного забезпечення права на освіту дітей з особливими потребами.

Головний спеціаліст відділу освіти дітей з особливими потребами МОН України Юлія Охріменко наголосила на важливості організації комплексної допомоги дітям з порушеннями психофізичного та сенсорного розвитку.

Вона звернула увагу на необхідність консолідації зусиль державних і недержавних інституцій, що опікуються долею таких дітей, для досягнення позитивного результату щодо їх соціалізації, а також здійснення систематичної консультативно-просвітницької діяльності.

Під час семінару також обговорювалися питання створення інформаційно-ресурсних центрів, основна роль яких полягатиме у наданні всебічної допомоги всім учасникам навчального процесу дітей з особливими освітніми потребами: педагогічним працівникам, батькам, громадськості.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль