Учителі російськомовних шкіл пройдуть підготовку у зв’язку з переходом на українську мову викладання

21 січня 2020
13087
Середній бал: 5 із 5

За словами Ганни Новосад, восени 2020 року російськомовні школи з п’ятого класу перейдуть на українську мову навчання

Міністерка освіти і науки зазначила: «Ми нині готуємося до того, щоб із вересня школи, які вчилися російською, з п'ятого класу перейшли на вивчення предметів українською мовою. При цьому рідну мову та літературу викладатимуть російською. Плюс є можливість факультативів і позакласного навчання. А початкова школа залишається рідною мовою».

Росіянізми в українській мові: як розпізнати, чим замінити

Ганна Новосад пояснила, що учні матимуть адаптаційний період, аби перехід з російської на українську мову не видався для них занадто різким, особливо у предметах зі специфічною термінологією. «Насправді важливіше підготувати вчителів, щоб вони були готові викладати державною мовою і підтягнули свою термінологію. Для них ми робитимемо окремі курси підвищення кваліфікації, літню школу для того, щоб вони поліпшили свої знання мови», — наголосила міністерка.

Також Ганна Новосад відповіла на запитання, чому Україна для російської мови не відстрочила перехідний період імплементації мовної статті закону «Про освіту» до 2023 року (як для мов Європейського Союзу). За словами міністерки, насамперед це аргументовано близькістю мов —  для дітей, що навчаються російською, вивчити українську значно легше, ніж для дітей, які, наприклад, вчаться угорською мовою. Міністерка упевнена: «[У російськомовному середовищі] українську мову чують. Тому для них цей перехід буде менш болючим і менш складним».

Джерело: Інтерфакс-Україна

logo