Готовність навчальних закладів до навчального року: звітує Держсанепідслужба України

21 серпня 2015 20
Держсанепідслужба України проаналізувала умови перебування, харчування, виховання та медичного обслуговування дітей у навчальних закладах

Днями відбулося засідання Колегії Держсанепідслужби України з питань готовності навчальних закладів до 2015/2016 навчального року.

Учасники обговорення провели ґрунтовний аналіз постійних  умов перебування, харчування, виховання та медичного обслуговування дітей у навчальних закладах, а не виключно у період підготовки до нового  навчального року.

Олексій ДАНИЛЕНКО, начальник Відділу санітарного нагляду та профілактики неінфекційних захворюваньДержсанепідслужби України, зазначив, що якість отримання освіти в значній мірі залежить від стану здоров’я учнів та умов навчання. Для покращення рівня здоров'я дітей різних вікових груп необхідно посилити профілактичну роботу. Особливу увагу слід приділяти формуванню здорового середовища у навчальних закладах.

Неухильне дотримання санітарних норм і правил облаштування навчальних закладів та територій, що до них прилягають, дотримання режиму навчально-виховного процесу та відпочинку, умов здорового харчування посприяють поліпшенню здоров'я школярів.

Для приведення навчальних закладів до вимог санітарних правил і норм на початку серпня керівникам шкіл та дитсадків було направлено більше 13 тисяч пропозицій щодо зміцнення матеріально-технічної бази, з яких поки що виконано близько 50%.

У неналежних умовах знаходяться 137 дошкільних та 379 загальноосвітніх навчальних закладів країни, проведення реконструкції та капітального ремонту потребують 392 дошкільних навчальних заклади та 974 загальноосвітніх.

У 267 (2,1%) дошкільних та 395 (2,3%) загальноосвітніх навчальних закладів є проблеми з постачанням води . Найбільша кількість таких закладів у Миколаївській та Одеській областях.

У ході підготовки до 2015/2016 навчального року було досліджено 3134 проби води за бактеріологічними та 2674 — за санітарно-хімічними показниками. Питома вага нестандартних проб за бактеріологічними показниками склала 3,5%, за санітарно-хімічними — 9,1. Найгірші показники зафіксовано у Миколаївській, Житомирській та Тернопільській областях. Не проводився лабораторний контроль якості питної води взагалі у Запорізькій, Київській, Черкаській областях та м. Києві.

Спостерігається негативна динаміка в організації каналізування закладів. У 2014 році не були підключені до централізованого або локального каналізування, залишились каналізовані на вигріб, 5,1 тисяча (41,8%) дошкільних та 7,5 тисяч (43,6%) загальноосвітніх навчальних закладів.

До теперішнього часу залишаються не каналізованими взагалі 281 дошкільний та 791 загальноосвітній навчальний заклад. Досі потребують облаштування внутрішніх санітарно-гігієнічних приміщень (туалетів) близько 10% загальноосвітніх навчальних закладів.

У цьому році на пічному опаленні взимку залишаються 784 дошкільних навчальних закладів та 1111 загальноосвітніх навчальних закладів.

Відповідно до законодавства, нині під наглядом Держсанепідслужби знаходиться 12,3 тис. дошкільних та 17,1 тис. загальноосвітніх навчальних закладів.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль