Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Музейна педагогіка

  • 19 серпня 2015
  • 844

Шукаючи ефективні та сучасні засоби створення для дошкільників цікавого та пізнавального розвивального середовища, педагоги все частіше звертаються до музейної педагогіки. Досвід упровадження музейної педагогіки в освітній процес дошкільного закладу — у тематичному липневому числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу»

 Музейна педагогіка нині є популярним видом педагогічної практики, що надає широкі можливості для навчання, виховання і розвитку дошкільників. Як створити в дошкільних навчальних закладах міста єдиний музейний простір, відкритий для навчання, спілкування та дозвілля, — про це у тематичному числі журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Запорукою успішного впровадження музейної педагогіки в освітній процес дошкільного закладу є професійна готовність педагогів до здійснення такої діяльності. До вашої уваги — розробка засідання творчої групи, участь в якому сприяє підвищенню кваліфікації педагогів щодо роботи з дітьми на засадах музейної педагогіки.

Важливо повсякчас ознайомлювати дітей з міськими музейними осередками. З цією метою дитячі садки співпрацюють з музеями міста. Про співпрацю дошкільного закладу з міським краєзнавчим музеєм — теж у цьому числі.

Напрямом музейної педагогіки та водночас ефективним методом розвитку пізнавальної активності дошкільників є колекціонування. Особливістю його є те, що діти беруть безпосередню участь в цьому процесі. На сторінках журналу педагоги-«дошкільники» діляться досвідом організації колекціонування в дитячому садку.

У тематичному числі журналу описано й інші аспекти упровадження музейної педагогіки в освітній процес дошкільного закладу, зокрема особливості функціонування в дошкільному закладі екологічного музею та їх роль в екологічному вихованні дітей; просвітницьку роботу осередку культурно-патріотичного виховання — музею козацької слави; діяльність дітей у «Школі маленького екскурсовода», що є середовищем для формування музейної культури старших дошкільників.

З-поміж міні-музеїв, організованих у дошкільних навчальних закладах, чимало й «дорослих», що особливо цікаві дітям. Один із таких — міні-музей електрики, що має на меті розширити уявлення дітей про світло як невід’ємний компонент життєвого середовища. У липневому числі описано реалізацію дослідницького проекту в цьому міні-музеї.

Також у цьому числі:

  • приклади оформлення документів — наказу про створення музею в дошкільному навчальному закладі, положення про музей при дошкільному навчальному закладі, паспорта музею при дошкільному навчальному закладі, угоди про співпрацю дошкільного навчального закладу з музеєм;
  • пам’ятки для вихователя «Вимоги до мовлення екскурсовода» та «Як створити віртуальний музей»;
  • рекомендації для батьків «Відвідування музею разом з дітьми»;
  • анкети для батьків «Ознайомлення дошкільників із музеєм», «Діяльність міні-музею в дошкільному закладі»;
  • глосарій «Музейна педагогіка: основні терміни та поняття». 
Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк