Законопроєкт «Про освіту дорослих»

23 вересня 2020
8576
Середній бал: 5 із 5

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт Закону України «Про освіту дорослих»

Законопроєкт спрямований на законодавче забезпечення умов функціонування освіти дорослих в Україні. Він визначає пріоритетні напрями, складники та структуру освіти дорослих, засади державної політики у сфері освіти дорослих. Передбачає гнучкі механізми здобуття формальної, неформальної та інформальної освіти дорослих, визнання кваліфікацій, здобутих шляхом неформальної та інформальної освіти.

Вища школа освітнього менеджменту: ПРОГРАМИ

«Освіта дорослих є визнаним складником системи освіти в Європейському освітньому просторі. Її значущість зумовлена тим, що сучасна економіка, як і суспільство все більше потребують високоосвічених людей, які постійно вдосконалюють свої професійні, громадянські та особистісні компетентності, навчаються впродовж усього життя. Доросла людина здобуває освіту з метою особистісного та професійного розвитку, адаптації до соціальних, економічних та інших змін у суспільстві. При цьому вона володіє специфічними, саме для неї характерними досвідом та мотивацією, які мають бути враховані під час здобуття такої освіти», – зауважив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Планується, що Законом буде введено термін «провайдер освіти дорослих» як комплексне поняття, яке охоплює всіх юридичних і фізичних осіб, що надають освітні послуги дорослим особам.

Пропозиції та зауваження - до 08 жовтня 2020 р. на електронну адресу: panych@mon.gov.ua.

logo