У Міністерстві охорони здоров’я наголошують на необхідності вакцинації дітей

2 жовтня 2020
6810
Середній бал: 5 із 5

У МОЗ зазначають, що планова імунізація є запорукою захисту дітей від низки інфекцій

ПОДІЛІТЬСЯ ДУМКАМИ ПРО ВАКЦИНАЦІЮ НА FACEBOOK

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

За його словами, пандемія COVID-19 призвела до різкого зменшення кількості щеплень дітей, а відповідно, й до зниження їх захисту і збільшення ризиків виникнення захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації.

Робота з батьками-антивакцинаторами: що врахувати

«Згідно з рекомендаціями ВООЗ, будь-які переривання планової імунізації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань», — зауважив Ляшко.

Крім того, він наголосив, що розпочати вакцинацію потрібно з візиту до сімейного лікаря, під час консультації з яким можна отримати відповіді на питання — починаючи від наявності вакцини до можливих реакцій організму.

«Кожен пацієнт має право подивитись флакон з вакциною, спитати або самостійно перевірити термін її придатності. На ваше прохання медичний працівник має надати вакцину, щоб ви могли перевірити зазначені на ній термін придатності та серію. Хочу наголосити, що вакцинація — це швидко, майже безболісно і необхідно, особливо у наш непередбачуваний час», — підкреслив Ляшко.

10 запитань для батьків вихованців про вакцинацію

Джерело: Урядовий портал

logo