-

Представництво ЄС звернулося до МОН щодо спроби зруйнувати реформу

30 жовтня 2020
7869
Середній бал: 5 із 5

В.о. міністра отримав попередження представництва ЄС про небезпеку змін у міністерстві

Організовуємо дистанційне навчання за новим положенням

Сергій Шкарлет отримав офіційне попередження від представництва ЄС в Україні щодо небезпеки змін у міністерстві, які руйнують проведені раніше реформи.

Раніше МОН представив Кабінету Міністрів проєкт рішення про зміну структури міністерства, яка передбачала реорганізацію усіх директоратів, утворених кілька років тому в рамках реформи держслужби, фінансування якої забезпечував Євросоюз.

МОН було одним з пілотних міністерств, що отримали грантові європейські кошти для проведення такої реформи; вони також передбачали заповнення новоутворених посад з гідною оплатою на відкритих конкурсах.

«Запропоновані Шкарлетом зміни порушують не лише зобов’язання України у рамках вже проведеної реформи, але також умови надання зарезервованої для України макрофінансової допомоги ЄС, тому проєкт рішення МОН був відхилений урядовими структурами як такий що суперечить міжнародним зобов’язанням України; також про цю ініціативу стало відомо західним донорам», - зазначає Європейська правда.

Так, наприкінці минулого тижня представництво ЄС звернулося до Сергія Шкарлета та нагадало в.о. міністра про безповоротну допомогу Україні у сфері освіти та науки. Фінансування лише виконуваних на даний момент програм має загальну вартість понад 200 млн євро.

«У зв’язку з цими стратегічними пріоритетами (за якими Україна отримує від ЄС та держав ЄС грантову допомогу, – ЄП), як ви напевно знаєте, ЄС тісно залучений до реформи держу правління, яка лишається наріжним каменем підвищення здатності держслужби досягати результату», - йдеться у листі від представництва ЄС.

На підставі цього ЄС вважає важливим збереження 6 директоратів МОН із високооплачуваними співробітниками, утворених у рамках фінансованої ЄС реформи.

 Представництво ЄС звернулося до МОН щодо спроби зруйнувати реформу

 

Джерело: Європейська правда 

logo