Діти не будуть йти до школи у віці 5 років

18 листопада 2020
3567
Середній бал: 5 із 5

За словами очільника МОН, п'ятирічні діти й діти у 6 років мають різний рівні розвитку

Наказ про підготовку графіка відпусток на 2021 рік: СКАЧАТИ

Під час обговорення теми щодо організації 12-річного навчання в українських школах, мають на увазі не те, що діти в 5 років вимушені будуть сісти за парти.

Це питання висвітлив у своєму Telegram-каналі виконуючий обов’язки міністра освіти Сергій Шкарлет.

«Спостерігаю, що в суспільстві та експертному середовищі триває активне обговорення питання організації 12-річного навчання дітей у школах України. До цього долучилися дитячі психологи, педагоги, низка політиків та представники ЗМІ», - пише Сергій Шкарлет.

На його думку, така активна реакція вкотре підтверджує запит суспільства, зокрема й батьків школярів, на те, щоб середня освіта в Україні відповідала найкращим практикам світу, була б комфортною, цікавою та результативною для учнів.

«Погоджуюсь, що діти в 5-річному віці й діти у 6 років мають абсолютно різні рівні психофізичного розвитку, і дійсно, в організації освітнього процесу мають бути також зовсім різні підходи. Не йдеться про те, що діти в 5 років мають сісти за парти на 35 хвилин уроку. Натомість обговорюються нові форми здобуття знань та набуття компетентностей із подальшою зміною державних освітніх стандартів і програм», - зауважив очільник МОН України.

Шкарлет також наголосив, що у світі у багатьох країнах поширена тенденція того, що діти починають навчатися з п’яти років.

«Такий досвід мають США, Велика Британія, Нідерланди та інші країни. Нам же потрібно врахувати особливості української школи. Сподіваюся на плідне обговорення. Процес опрацювання пропозицій навряд чи буде швидким, але точно не буде одностороннім. Адже головний пріоритет Міністерства – інтереси дітей», - опублікував в.о. міністра освіти у Telegram.

Отримуйте новини там, де Вам зручно – Telegram та Facebook

logo