Вакцинація: що пояснити батькам, які не хочуть вакцинувати дитину

1 грудня 2020
4705
Середній бал: 5 із 5

У законопроєкті № 4142 «Про систему громадського здоров'я» з’явилися нові пункти щодо процесу вакцинації

Одним із них є вакцинація дітей. У випадку, якщо батьки відмовляються вакцинувати дитину, вони мають написати заяву про відмову. 

Також розширили перелік інфекційних хвороб, які вимагають обов'язкових щеплень. 

ВАКЦИНАЦІЯ: як діяти медичним працівникам та керівникам

«Найперше, до 10 інфекційних хвороб, які вже визначені, додається новий антиген – пневмококова інфекція. Тобто їх вже буде 11. Також врегульовується на законодавчому рівні питання презумпції згоди на проведення профілактичних щеплень. Тепер, в разі прийняття цього законопроекту, потрібно буде написати заяву, якщо ви відмовляєтесь вакцинувати свою дитину» – пояснив заступник міністра. 

В такому випадку відповідальність за відмову від вакцинації буде покладена виключно на батьків. Вони повинні ознайомитися зі всіма ризиками, які існують від того, що дитина не була щеплена. 

Також Віктор Ляшко наголосив на тому, що в законопроєкт «Про систему громадського здоров'я» не введено нового поняття, як обов'язкова вакцинація. 

«Хочу наголосити, що обов'язкова вакцинація в Україні врегульована з часів незалежності нашої держави. 

Законом "Про  захист населення від інфекційних хвороб" та " Про захист санітарного та епідеміологічного благополуччя населення" чітко передбачено, що в Україні є обов'язковою вакцинація проти 10 інфекційних хвороб».

Крім того, питання допуску дітей до закладів освіти теж врегульоване.

«Ця норма також давно врегульована у 12 статті  "Про захист населення від інфекційних хвороб. Верховний суд України від 17 квітня 2019 року визнав, що вакцинація є обов'язковою в Україні, а невакцинованим дітям не можна відвідувати дитячі садочки», – зазначив Ляшко.  

logo