Навчання для виявлення ознак насильства в сім’ї дитини

15 грудня 2020
3142
Середній бал: 5 із 5

Після навчання вчителі зможуть виявляти сім'ї, де діти потерпають від домашнього насильства

Як запобігти насильству: форми роботи з батьками

В Україні буде створено навчальний проєкт для вчителів щодо попередження домашнього насильства. Заплановано, що після проходження цього навчального проєкту педагоги зможуть виявити сім’ї, де діти потерпають від насильства.

Як зазначив уповноважений президента у справах дітей Миколи Кулеби, кількість звернень від дітей про факти домашнього насильства постійно збільшується.

Зокрема він наголосив, що служба уповноваженого президента у справах дітей отримує не всю інформацію про кількість випадків домашнього насильства.

«Уявімо, скільки таких звернень не надходить. Скільки дітей страждає, які через вік — у рік, 3 роки і навіть 8 років — не можуть звернутися по допомогу, а батьки так само продовжують лаятися між собою або "виховувати" дитину. Ми плануємо проводити роботу із вчителями, буде спеціальна програма навчання, як спілкуватися з дітьми, як виявляти випадки, коли дітям потрібна допомога», — акцентував Микола Кулеба.

Сьогодні вчитель має право й без спеціального навчання повідомити в поліцію та соціальні служби про дітей, які постійно в синцях, часто не виспалися, з дивацтвами в поведінці. Але в поліції зазначають, що таке трапляється дуже рідко.

Микола Кулеба також виділяє таку проблему, як відсутність кваліфікованих психологів, як у великих містах, так і в сільській місцевості.

«Групи швидкого реагування, якщо ми говоримо про сільську місцевість, або навіть візьмемо Київ, працюють далеко не в усіх районах. А якщо говорити про наявність психолога, який би на таких викликах працював із дітьми, часто їх просто немає, як і немає належного реагування. Сьогодні в деяких районах робота триває, але що буде з нового року, коли почнеться децентралізація, — незрозуміло», — зауважив уповноважений президента у справах дітей.

Навчання для виявлення ознак насильства в сім’ї дитини

logo