Заборона на використання телефонів у школах: що вирішили

15 грудня 2020
4269
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Депутатам рекомендують відхилити проєкт закону про заборону телефонів у школі

Мобільний! Як урятувати від інфекцій себе і колег

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити законопроєкт, що передбачає запровадження заборони використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету.

9 грудня відбулося засідання профільного комітету, під час якого й було ухвалено це рішення комітету ВР.

Законопроєктом, поданим народним депутатом Олексієм Гончаренком, передбачено внесення змін до статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Насамперед: заборонити використання мобільних телефонів та інших пристроїв, що мають підключення до інтернету, усіма учасниками освітнього процесу за винятком використання таких пристроїв в освітніх цілях та особами з особливими освітніми потребами під час навчальних занять.

Однак, у проєкті зазначено про визначення порядку користування мобільним зв’язком у школах, дотримання якого пропонується покласти на їх директорів за участю учнівського, батьківського та інших органів самоврядування.

Також відповідними змінами до 20 статті закону пропонується визначити, що учні можуть мати також права та нести обов’язки, які, окрім іншого, можуть визначатися локальними нормативними актами, які встановлюють режим занять учнів, порядку регламентації освітніх відносин між закладом загальної середньої освіти та учнями та їх батьками або особами, які їх замінюють.

За словами Олексія Гончаренко, прийняття законопроєкту «надасть можливість не створювати перешкоди для отримання освіти іншими здобувачами повної загальної середньої освіти, зокрема, зосередитися на заняттях, навчитися спілкуватися один з одним і скоротити використання соціальних мереж».

Рішення про рекомендацію депутатам відхилити законопроєкт ухвалено комітетом спираючись на експертні висновки Головного науково-експертного управління Апарату ВР, Міністерства освіти, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства фінансів, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Уповноваженого Президента України з прав дитини.

Заборона на використання телефонів у школах: що вирішили

logo