-

Уряд виділив 490 млн на придбання шкільних автобусів

19 грудня 2020
4115
Середній бал: 5 із 5

Кабмін перерозподілив у Державному бюджеті на 2021 рік кошти на придбання шкільних автобусів

Скільки годин підвищення кваліфікації потрібно мати

Кабінет Міністрів виділив для місцевих бюджетів 490 млн грн на придбання шкільних автобусів на умовах співфінансування у 2021 році.

Як зазначив виконуючий обов’язки міністра освіти Сергій Шкарлет,  рішення про перерозподіл коштів має на меті забезпечити школи автобусами, зокрема обладнаними місцями для дітей з особливими освітніми потребами та для перевезення дітей і педагогічних працівників, які проживають у сільській місцевості.

«Рішення підвезення до закладів загальної середньої освіти покликане забезпечити рівний доступ до якісної освіти дітей у різних регіонах і населених пунктах України», – акцентував очільник Міносвіти.

У Міністерстві освіти і науки повідомляють, що місцеві бюджети щорічно потребують додаткової державної підтримки для здійснення таких закупівель, особливо якщо враховувати високу вартість придбання шкільних автобусів.

Згідно з Державним бюджетом 2021 року, кошти на придбання автобусів буде спрямовано, зокрема, за рахунок розподілу 161,9 млн грн резерву освітньої субвенції та перерозподілу залишків за окремими бюджетними програмами МОН у сумі 328,1 млн грн.

Процес закупівель шкільних автобусів за рахунок субвенції здійснюватиметься для комунальних закладів загальної середньої освіти у такій черговості:

  • опорні заклади загальної середньої освіти, які будуть утворені протягом 2021 року, з кількістю здобувачів освіти (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб;
  • інші опорні заклади загальної середньої освіти з кількістю здобувачів освіти (без урахування їх кількості у філіях) не менш як 200 осіб;
  • інші заклади загальної середньої освіти з кількістю учнів 100 та більше, які оптимізовані / об'єднані / реорганізовані або будуть оптимізовані / об'єднані / реорганізовані протягом 2021 року та мають здобувачів освіти, які відповідно до законодавства потребують підвезення.

Уряд виділив 490 млн на придбання шкільних автобусів

logo