Процес закриття малокомплектних шкіл в Україні триватиме кілька років

5 серпня 2015
34
Середній бал: 5 із 5

В Україні у зв’язку з укрупненням шкіл, за попередніми підрахунками, доведеться звільнити 10 тисяч вчителів

Інна Совсун, перший заступник міністра освіти і науки, в інтерв’ю Українській правді. Життя повідомила про майбутнє скорочення кількості вчителів у зв’язку з закриттям малокомплектних шкіл.

Процес закриття малокомплектних шкіл почнеться влітку цього року і триватиме ще кілька років. 

За словами Інни Совсун, передбачити, яку кількість шкіл доведеться закрити, наразі неможливо. Також вона повідомила, що цього року укрупнення не буде масовим.

«По-перше, тому що передбачено механізм можливості залишення цієї школи, якщо громада бере на себе частину її фінансування. Це буде дуже залежати від того, яка частка громад зможе забезпечувати існування таких шкіл, а яка – ні. Ми не можемо це зараз передбачити на 100%», — зазначила І. Совсун.

В Україні співвідношення кількості вчителів та учнів є значно більшим, ніж, наприклад, в ЄС. У нас на одного вчителя припадає 8 учнів, у ЄС – 15 учнів. Зараз в Україні третина шкіл – це школи з наповнюваністю класів менше 5 дітей.

У зв’язку з цим більшу частину грошей держава витрачає на утримання малокомплектних шкіл. Кожна конкретна школа отримуватиме більше коштів, якщо кількість закладів буде скорочено.

За словами І. Совсун, у межах  скорочення шкіл відповідно доведеться, за попередніми підрахунками,  звільнити 10 тисяч вчителів

Ймовірніше закривати школи чи переформатовувати мережу будуть тільки під час літніх канікул. 

logo