Чи може вчитель вести дистанційне навчання лише через вайбер

14 січня 2021
7188
Середній бал: 5 із 5

Освітній омбудсмен дав пояснення щодо використання вайберу під час дистанційного навчання

Чи може вчитель вести дистанційне навчання лише через вайбер

Зручний сервіс MyOwnConference: інструкція для нарад

Вайбер може бути лише одним з інструментів дистанційного навчання.

Таку інформацію оприлюднили в роз’ясненнях на сайті Служби освітнього омбудсмена.

У поясненнях освітнього омбудсмена повідомили, що не зовсім правомірно, якщо вчителі дають завдання у вайбері, діти його виконують, а згодом вчитель перевіряє і зв’язується телефоном з тими, хто виконав погано.

Як вести ділове спілкування у месенджерах

«Не менше 30% навчального часу має організовуватися в синхронному режимі. Тобто вчитель обов’язково має проводити онлайн-уроки, безпосередньо взаємодіяти з учнями. Надсилання завдань у вайбер та їхня перевірка – це лише один невеликий елемент асинхронного режиму дистанційного навчання», - пояснюють у службі.

Таким чином, учитель під час дистанційного навчання має не просто давати учневі завдання і перевіряти їх, а й сприяти тому, щоб пояснювати навчальний матеріал, ділитися корисними навчальними матеріалами для кращого засвоєння учнями теми уроку.

«Також педагог має приділяти свою увагу не тільки тим учням, які виконують завдання погано, а всім учням без винятку. Адже учні, які виконали завдання успішно, також потребують уваги вчителя, його похвали. Брак комунікації демотивує учнів», – повідомляється в роз’ясненнях.

logo