Всі освітні послуги відтепер мають надавати українською мовою

18 січня 2021
4394
Середній бал: 5 із 5

Українська мова стала обов’язковою для надання всіх освітніх послуг

Всі освітні послуги відтепер мають надавати українською мовою

Чи запобігли перехресного забруднення: шість чеклістів

Про таке введення повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй фб-сторінці.

Згідно з частиною 2 статті 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» підприємства, установи та організації усіх форм власності, фізичні особи-підприємці та інші суб’єкти господарювання, що обслуговують споживачів, мають обслуговувати їх державною мовою.

«Нагадуємо основні вимоги законодавства щодо державної мови в закладах освіти, а також звертаємо увагу на те, як стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” стосується сфери освіти.

Заклади освіти є юридичними особами, що надають освітні послуги, тобто комплекс визначених законодавством, освітньою програмою та / або договором дій, що мають визначену вартість та спрямовані, аби здобувач освіти досягнув очікуваних результатів навчання (пункт 18 частини 1 статті 1 Закону України “Про освіту”)», – зазначив Сергій Горбачов.

Крім того, він нагадав, що згідно зі статтею 7 Закону України «Про освіту», мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна.

Разом з тим, особи, які належать до національних меншин України та корінних народів, мають право навчатися в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти мовою відповідної національної меншини чи корінного народу, поряд із державною.

 

logo