Рішення Уряду стосовно освітнього округу й опорного закладу

29 січня 2021
8396
Середній бал: 5 із 5

Положення про освітній округ і опорний заклад освіти узгоджено з законодавством — рішення Уряду

Рішення Уряду стосовно освітнього округу й опорного закладу

Чи запобігли перехресного забруднення: шість чеклістів

Кабмін України доповнив Положення про освітній округ і опорний заклад освіти, які узгоджують документ із чинним законодавством. Відповідне рішення уряду затверджено 27 січня 2021 року.

Такі зміни виконані з метою усунути неузгодженості між законами «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» та чинним Положенням про освітній округ і опорний заклад освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 19 червня 2019 року №532.

Насамперед, законодавство України не передбачає існування освітніх округів та повноважень Уряду щодо затвердження положення про них. Проте зміни не стосуються питань місцевого самоврядування та територіальних громад, а також розвитку на місцевому та регіональних рівнях.

Відповідно до внесених змін, засновник присвоює закладу загальної середньої освіти статус опорного за результатами конкурсу, проведеного згідно із затверджених ним умов.

Освітній процес у опорному закладі освіти та його філіях організовується відповідно до освітньої програми (освітніх програм) опорного закладу освіти.

Засновник опорного закладу також забезпечує транспортування здобувачів освіти, педагогічних працівників (за потреби) до закладу й у зворотному напрямку відповідно до законодавства.

logo