Поради та правила щодо реєстрації на ЗНО-2021

1 лютого 2021
6907
Середній бал: 5 із 5

1 лютого розпочинається реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання

Чи запобігли перехресного забруднення: шість чеклістів

Кожен учасник тесту ЗНО-2021 може обрати для проходження оцінювання не більш ніж  п'ять навчальних предметів.

Як правильно вибрати предмети й зареєструватися для проходження тестування?

Державна підсумкова атестація і ЗНО

Для випускників шкіл та учнів (студентів) закладів професійно-технічної та вищої освіти, які у 2021 році здобувають повну загальну середню освіту, результати зовнішнього незалежного оцінювання із чотирьох навчальних предметів, обраних під час реєстрації, будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію.

Перелік обов’язкових тестів для складання ДПА:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова й література (як оцінка ДПА зараховується частина тесту з української мови);
  • математика (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет);
  • тест з історії України (частина тесту «Період XX – початок XXI століття») або іноземної мови (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет);
  • четвертий предмет випускники школи вибирають самостійно з даного переліку: історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускники 2021 року також можуть додатково обрати п'ятий предмет для складання зовнішнього незалежного оцінювання з переліку предметів ЗНО.

Результати ЗНО і вступ до закладів вищої освіти

У 2021 році для вступу до закладу вищої освіти на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів (або двох конкурсних предметів на спеціальності, для вступу, на які необхідно пройти творчий конкурс).

Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені Умовами прийому до закладів вищої освіти у 2021 році, залежно від спеціальності, обраної абітурієнтом.

Випускники шкіл минулих років можуть обрати від 1 до 5 предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання на свій вибір.

Реєстрація на ЗНО-2021

Випускники шкіл, студенти професійно-технічних закладів і коледжів реєструватимуться на проходження ЗНО у своєму закладі освіти. Для цього необхідно підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти.

Випускники минулих років мають можливість зареєструватися самостійно й надіслати комплект реєстраційних документів до одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Реєстрація учасників ЗНО триватиме до 5 березня. Водночас комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО мають бути надіслані закладами освіти до 1 березня 2021 року включно.

logo