МОН: перші результати системи е-журналів і е-щоденників

3 лютого 2021
5035
Середній бал: 5 із 5

Безкоштовними електронними журналами та щоденниками наразі користуються 134 школи

Електронний документообіг: ПЕРЕВАГИ

МОН України опублікували перші результати впровадження системи електронних журналів і щоденників. Станом на сьогодні, цієї системою користуються 134 школи, та майже 500 тисяч закладів освіти надіслали запити до служби підтримки.

Найбільше шкіл, які вже підключились, у Дніпропетровській (16 закладів), Івано-Франківській, Київській та Сумській (по 8) областях. Ці заклади вже розпочали активну роботу в системі і створили журнали.

Класний журнал НУШ: методичні рекомендації

«Запуск електронних журналів та щоденників — це перший крок на шляху становлення потужної системи національних електронних сервісів, і не лише для закладів загальної середньої освіти. Запустивши е-журнали та е-щоденники для шкіл, ми одразу отримали звернення від закладів вищої та професійно-технічної освіти, які теж бажають використовувати функціонал державних електронних щоденників та журналів. Наразі даним закладам надаються консультації. Загалом у 2021 році заплановано подальший розвиток і розширення функціональних можливостей електронних журналів та щоденників», — повідомив очільник Міносвіти Сергій Шкарлет.

Процес підключення школи до системи е-журналу

Алгоритм підключення шкіл

Заклад освіти надсилає на електронну адресу Інституту освітньої аналітики ejournal@iea.gov.ua запит щодо підключення з обов’язковим зазначенням наступної інформації:

  • регіон (область),
  • місто/ОТГ,
  • назва закладу освіти із зазначенням його ID в системі ДІСО,
  • ЄДРПОУ закладу освіти,
  • ПІБ відповідальної особи (адміністратора),
  • особиста електронна адреса відповідальної особи (адміністратора),
  • телефон відповідальної особи (адміністратора).

Після цього Інститут освітньої аналітики розглядає відповідний запит і створює в програмному модулі роль адміністратора для даного закладу з відповідними правами доступу.

Адміністратор школи отримує права доступу та запрошення на вказану електронну адресу. Далі адміністратор школи авторизується в системі й розпочинає роботу згідно з інструкціями, розміщеними на порталі сервісу.

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки ввело в тестову експлуатацію систему е-журналів і е-щоденників у грудні 2020 року в межах реалізації Концепції розвитку електронного урядування із метою дерегуляції та дебюрократизації управління системою освіти та спрощення ведення документів.

logo