Школярі під час переходу в 10 клас зможуть проходити конкурс

4 лютого 2021
7253
Середній бал: 5 із 5

Випускники 9-х класів, в чиїх закладах закривають старшу школу, для переведення у 10 клас в іншій школі можуть проходити конкурс

Без образ і дискримінації: як коректно називати людей

Така процедура буде необхідна у випадку, коли охочих вступити в 10-й клас у певній школі буде більше за кількість місць. Про це повідомив директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Юрій Кононенко.

«Якщо органи місцевого самоврядування вже ухвалили рішення про те, що набір до 10 класу в цій конкретній школі проводитися не буде, учні можуть продовжити навчання в будь-якій іншій школі», — розповів Юрій Кононенко.

На його думку, в Україні подібних шкіл небагато — «це поодинокі питання».

«Якщо місць в обраній школі вистачає, зараховувати будуть усіх охочих учнів. Якщо місць недостатньо — проводиться конкурсний відбір. Принципи відбору встановлює заклад, роблячи акцент на профільних дисциплінах. Наприклад, якщо йдеться про фізико-математичний ліцей — від учня вимагатимуть добрі знання саме з цих двох предметів», — роз’яснив представник Міносвіти.

Варто нагадати, що попередньо Міністерство освіти опублікувало пояснення щодо переводу учнів у 10-й клас, проте не пояснювало, що робити учням, чиї заклади закривають старшу школу.

logo