МОН зазначає про гостру необхідність розвитку фізпідготовки в учнів

25 лютого 2021
9504
Середній бал: 5 із 5

МОН затверджено рекомендації зі стратегічного розвитку фізвиховання учнівської молоді

МОН зазначає про гостру необхідність розвитку фізпідготовки в учнів

Як школам працювати з 24 лютого по 30 квітня: рекомендації МОН

65,1 % учнів у 2018/19 навчальному році мали недостатній рівень фізичної підготовленості.

Таку інформацію опублікували у Рекомендаціях щодо стратегічного розвитку фізичного виховання та спортивної підготовки серед учнівської молоді, що затверджені Міністерством освіти і науки.

Передбачається, що якщо діяти відповідно до рекомендацій, то це дозволить створити нову модель мотивації учнівської молоді до занять фізичною культурою та спортом, створити сучасну інфраструктуру для розвитку фізичного виховання та спортивної підготовки учнівської молоді, призведе до збільшення кількості школярів, залучених до занять фізичною культурою та спортом тощо.

Фізкультура в 1 класі НУШ: що врахувати

Згідно з результатами моніторингу Міносвіти, у 2018/19 навчальному році у понад 15 тисячах шкіл та закладів професійної освіти було проведено оцінювання фізичної підготовленості серед учнівської молоді. Але загалом до оцінювання було допущено лише 50,9 % учнів.

Проведене оцінювання показало, що:

  • високий рівень стану фізичної підготовленості мають лише 15,2 %;
  • достатній рівень фізичної підготовленості продемонстрували 19,7 % учнів;
  • середній рівень підготовки виявили у 12,3 % учнів;
  • низький у 3,7 %.

Водночас не було допущено до оцінювання 49,1 % учнів.

«Отже 65,1 % учнів у 2018/19 навчальному році мали недостатній рівень фізичної підготовленості. Протягом 2019/20 навчального року спостерігалось зниження рухової активності молоді. У 2020 році ситуація ускладнилась через введення карантинних заходів з спричинених значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19», — акцентують у МОН України.

На думку експертів Міністерства, така ситуація вимагає кардинальних змін та модернізації підходів до розвитку та популяризації фізичної культури учнів та учнівського спорту.

В освітньому відомстві зазначають, що запроваджені рекомендації створені з метою визначення пріоритетних напрямків діяльності та розроблення механізмів для створення умов до оздоровчої рухової активності та популяризації здорового способу життя, забезпечення доступності спорту для учнівської молоді, формування ціннісного ставлення до власного фізичного здоров'я, спортивних і духовних досягнень, гуманістичних цінностей і патріотичних почуттів.

Заплановано, що організаційне забезпечення реалізації рекомендацій здійснюватиметься шляхом розроблення та прийняття в установленому порядку плану заходів, спрямованих на реалізацію їх положень, та їх виконання, проведення моніторингу стану виконання.

logo