Дати весняних канікул і пропозиції завершення навчального року

11 березня 2021
5075
Середній бал: 5 із 5

У Києві визначилися з датами весняних канікул цього року, але якщо в травні школи закриють на карантин, учням доведеться навчатися влітку

Дати весняних канікул і пропозиції завершення навчального року
Міністерство освіти і науки зазначає, що керівництво шкіл може самостійно коригувати дати канікул у період пандемії коронавірусу.
Таким чином, школа може змінювати дати відпочинку для дітей і призначати додатковий карантин або канікули. Наприклад, у школах Києва весняні канікули вирішили не переносити, тож з 22 по 27 березня включно діти відпочиватимуть.
Директорка Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян пояснила, що у травні цього року багато святкових днів, тому в цьому місяці майже половина днів «випадає з навчання2. До того ж, в кінці травня випускники будуть складати ЗНО.
Як вона повідомляє, четверта чверть навчання складається з двох місяців (квітень, травень). Але якщо квітень має 30 днів, із них робочих — 22, то травень — 31 день, але робочих лише 14 днів (10 вихідних, три святкових дні, чотири дні ДПА (ЗНО).

У результаті, у травні для навчання є тільки два тижні. Під час яких за які необхідно вичитати навчальний матеріал, систематизувати й розкласти по поличках усе вивчене за рік, провести підсумкові контрольні, виставити семестрові та річні оцінки тощо.
Олена Фіданян також повідомила, що якщо наприкінці року знову буде дистанційка, а до шкіл ходитимуть лише учні початкових класів, то ЗНО у приміщеннях шкіл все одно буде відбуватися.
Зокрема, директорка Департаменту освіти назвала декілька варіантів щодо завершення навчального року в школах Києва.
Варіант №1. Продовжити навчальний рік на кілька тижнів у червні
За словами Фіданян, таке рішення дасть змогу виконати навчальні програми, нічого не скорочуючи й не ущільнюючи. Проте цей варіант не змінить ситуацію для одинадцятикласників, які все одно не зможуть повноцінно завершити навчальний рік.
Варіант №2. Навчальний рік можна продовжити, якщо змінити місця проведення ЗНО
Учні 1 — 10 класів зможуть повноцінно відвідувати уроки та не припиняти навчання під час проведення ЗНО, якщо перенести місця проведення тестування зі шкіл до інших закладів освіти. Наприклад, проводити їх можна на базі закладів вищої освіти.
Або можна збільшити кількість пунктів ЗНО, а в них — зменшити кількість учасників і, відповідно, аудиторій. "Приймаючи меншу кількість абітурієнтів, абсолютно реально проводити ЗНО, не припиняючи при цьому уроків для інших", — каже директорка Департаменту освіти.
Варіант №3. Винести ЗНО за межі навчального року
Старшокласники починають складати ДПА у формі ЗНО ще перш ніж у них завершиться вивчення шкільної програми. Тобто школи починають екзаменувати випускників, недовчивши їх. Тому над цією проблемою потрібно чимало попрацювати. І насамперед це має зробити УЦОЯО.
«Якщо бути відвертими, то цього року, як і попереднього, ми взагалі не знаємо, як завершуватимемо навчання. Весь рік працюємо у змішано-дистанційному форматі. А ще ширяться чутки, що четверта чверть буде переведена в дистанційний формат. Можливо, як і торік, скасують ДПА в 4 та 9 класах і приймуть рішення про самостійний вибір випускниками — складати чи не складати ЗНО», — прокоментувала Олена Фіданян.
Варто зазначити, що через пандемію школи у Івано-Франківську, Чернівцях, Житомирській, Вінницькій, Одеській, Волинській та Закарпатській областях перейшли на дистанційне навчання.
Нагадаємо: учні не можуть відвідувати школу, якщо на самоізоляції через контакт з хворим на COVID-19 перебуває більш як 50% дітей та працівників, або якщо в місті червона зона карантину (але учні 1 — 4 класів зможуть продовжити очне навчання).
logo