Профілактика небезпечної поведінки дітей: рекомендації МОН

12 березня 2021
9758
Середній бал: 5 із 5

Школам рекомендують провести додаткові профілактичні заходи щодо безпеки дітей в Інтернеті

Профілактика небезпечної поведінки дітей: рекомендації МОН

Сім небезпечних челенджів: ВРАХУЙТЕ НАЙВАЖЛИВІШЕ

Школам рекомендовано провести додаткові профілактичні заходи серед дітей щодо безпечної поведінки в цифровому середовищі.

Відповідний лист Міністерства освіти надісланий на адреси обласних департаментів  освіти і науки.

Безпека життєдіяльності дітей

Профілактичну роботу треба провести у зв'язку зі зростанням чисельності випадків небезпечної поведінки дітей, обумовлених впливом соціальних мереж.

У Міністерстві освіти зазначають, що Інтернет сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але і способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Разом з тим, комунікація у віртуальному просторі має свої особливості.

«Так, інформаційно-комунікаційні технології є важливим інструментом у житті дітей під час здобуття освіти, соціалізації, самореалізації. Водночас, безконтрольне та безвідповідальне їх використання містить ризики для здоров’я, розвитку та благополуччя дітей», – наголошено у рекомендаціях МОН.

У МОН називають головними чинниками: контактні ризики, ризики контенту, ризики поведінки та ризики для здоров’я.

Також наголошують, що одними з розваг серед підлітків в соціальних мережах стали Інтернет-челенджі та «групи смерті».

Суть зазначених Інтернет-челенджей полягає у тому, що блогер виконує завдання на відеокамеру і розміщує його в мережі, а потім пропонує повторити завдання своєму знайомому або необмеженому колу користувачів.

Найбільш небезпечними челенджами останнім часом стали «вогняний челендж», челендж «падіння в стрибку», «проломити-череп-челендж», «отруєння капсулами для прання», «суїцидальний челендж Момо», «удушення/непритомність/втрата свідомості», челендж «контрольована задуха», челендж «вистрибни з автомобіля»  тощо.

«Вірусний характер поширення цих челенджів дозволяє їм швидко розповсюджуватись та продовжувати існувати, незважаючи на смертельну небезпеку. Служби технічного обслуговування та контролю за контентом популярних соціальних мереж не завжди вчасно виявляють та блокують контент, що закликає до небезпечних дій», - Зазначають у МОН.

Рекомендації мають бути доведені до відома керівників закладів освіти. Окрім того, має бути здійснено інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки дітей в цифровому середовищі.

Отримуйте новини там, де Вам зручно – Telegram та Facebook

logo