Мін’юст подало апеляцію щодо скасування нового правопису

16 березня 2021
4328
Середній бал: 5 із 5

У Міністерстві юстиції вважають незаконним рішення Окружного адміністративного суду міста Києва

Мін’юст подало апеляцію щодо скасування нового правопису

Плата за харчування дітей: чи знаєте вимоги

Міністерство юстиції подало апеляційну скаргу у справі про визнання протиправною та нечинною постанови Кабінету Міністрів від 2019 року № 437 «Питання українського правопису».

Таку інформацію опублікували в повідомленні Міністерства юстиції України.

Як зазначає заступниця міністра юстиції Валерія Коломієць, у Міністерстві юстиції вважають незаконним відповідне рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, що було ухвалено 28 січня цього року.

«На підставі норм Закону «Про Кабінет Міністрів України», Уряд наділений повноваженнями щодо забезпечення проведення державної політики у сфері розвитку та функціонування державної мови у всіх галузях, а також повноваженнями щодо спрямування та координації роботи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у вказаній сфері. Тож, при прийнятті постанови щодо правопису, Кабмін мав повноваження щодо схвалення його нової редакції», — акцентує Валерія Коломієць.

Зокрема, заступниця оголосила, що позивачі у цій справі не навели жодних доказів того, що цією постановою уряду були порушені їхні власні права, свободи та інтереси.

Варто нагадати, що 28 січня цього року Окружний адмінсуд Києва задовольнив відповідний позов, обґрунтовуючи рішення тим, що Кабінет Міністрів при прийнятті постанови діяв поза межами власних повноважень, встановлених Конституцією та законами України.

logo