Освітній омбудсмен закликає до змін освітньої програми для 5–9 класів

22 березня 2021
7714
Середній бал: 5 із 5

Сергій Горбачов розкритикував норми нової типової освітньої програми для учнів 5–9 класів

Як ліцензувати медичний кабінет школи

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов висловив критику з приводу норм нової типової освітньої програми для 5–9 класів у частині надмірного навантаження на школярів.

Про це він повідомив під час участі у діалоговій платформі «Освіта України 2021: стратегічні цілі в дії».

Як він зазначив, нова типова освітня програма, що ухвалена Міністерством освіти і науки у лютому цього року, зберегла значне навантаження на учнів, через що школярі мають по 7-8 уроків на день.

«Я не поділяю оптимістичної оцінки типової освітньої програми, оскільки вона зберегла величезне перевантаження на учнів. Наші діти у 5-6-7 класах мають по 7-8 уроків. Це абсолютно неприпустимо. Це треба змінювати», — акцентував Сергій Горбачов.

Окрім того, освітній омбудсмен запевнив, що наразі компромісним варіантом, який можна застосувати, враховуючи тривалість підготовки документів, є внесення змін до нового Санітарного регламенту щодо уроків фізичної культури.

«Це є зміни до Санітарного регламенту, який би виключив оцю дивну норму, що уроки фізкультури не входять до загального навантаження. Треба їх включати, треба бути чесними з собою. І врешті-решт дати нашим дітям можливість не лише навчатися, але й зберігати здоров’я», — наголосив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

logo