-

Зміни в мові навчання в закладах з класами національних меншин

24 березня 2021
9553
Середній бал: 5 із 5

МОН забезпечує перехід шкіл з навчанням мовами національних меншин на державну мову

Зміни в мові навчання в закладах з класами національних меншин

Опорна школа та філія: організуйте роботу з документами

Міністерство освіти і науки реалізовує різноманітні заходи для забезпечення комфортного переходу шкіл з навчанням мовами національних меншин на більшу частку навчання державною мовою з урахуванням національних особливостей.

Таку інформацію проголосив міністр освіти Сергій Шкарлет під час зустрічі з верховним комісаром у справах національних меншин Організації з безпеки та співробітництва в Європі Кайратом Абдрахмановим.

Як зазначив очільник Міносвіти, Україна здійснює необхідні заходи для повноцінного забезпечення освітніх прав представників національних меншини відповідно до Конституції України, законодавства про освіту та міжнародних договорів.

«На виконання рекомендацій Венеціанської комісії МОН у 2019 році було затверджено Дорожню карту з імплементації статті 7 Закону України «Про освіту», яка опрацьовувалася спільно з громадськими об’єднаннями національних меншин», — повідомив міністр МОН України.

Окрім того, Сергій Шкарлет акцентував на тому, що заходами Дорожньої карти передбачається: з одного боку — створення умов для поліпшення вивчення державної мови у класах з навчанням мовами національних меншин, з іншого — збереження ідентичності національних меншин.

«Як один із додаткових інструментів із удосконалення мовленнєвих і комунікативних компетентностей учителів, подолання мовних бар’єрів та переходу на викладання окремих навчальних предметів державною мовою, громадська організація «Український світ», яка має багаторічний досвід реалізації проєкту «Безкоштовні курси української мови», у співпраці з МОН підготувала 10-лекційний онлайн-курс з мовного менеджменту в освіті та комунікативні стратегії. Курс безкоштовний та стартував 15 липня 2020 року», — сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

logo