Рекомендації щодо створення модельних навчальних програм для 5-9 класів

26 березня 2021
12059
Середній бал: 5 із 5

У методичних рекомендаціях МОН для потенційних авторів та укладачів модельних навчальних програм для базової середньої освіти описані структурні компоненти модельної навчальної програми, її зміст і процедура надання грифа

Рекомендації щодо створення модельних навчальних програм для 5-9 класів

Опорна школа та філія: організуйте роботу з документами

19 лютого 2021 затвердили Типову освітню програму для 5-9 класів Нової української школи. Документ містить, зокрема, перелік модельних навчальних програм. МОН пропонує потенційним авторам долучитись до їхнього розроблення.

Модельна навчальна програма – документ, що визначає орієнтовну послідовність досягнення очікуваних результатів навчання, зміст предмета або інтегрованого курсу та види навчальної діяльності учнів та учениць. Така програма розробляється на основі Державного стандарту базової середньої освіти.

Для надання грифа в Інституті модернізації змісту освіти потрібно до 30 квітня 2021 року подати такі документи:

  • лист-клопотання, у якому зазначити назву проєкту модельної навчальної програми, авторів, їхні місця роботи, посади, наукові ступені, вчені звання (за наявності), контактний телефон та електронну пошту;
  • два примірники проєкту в паперовому вигляді, а також електронна версія у форматі .pdf на диску чи флеш-накопичувачі;
  • інші документи за бажанням заявника.
Власна шкільна соцмережа, централізований освітній процес, архів документів, можливість моніторити якість освіти в закладі — усе це про освітню платформу НUMAN.

Пропозиції щодо грифування модельних навчальних програм надають експертні комісії на підставі висновків комплексної експертизи. Кінцеве рішення щодо надання грифа приймається Міністерством освіти і науки. 

logo