В Україні продовжили діяльність трансформації санаторних шкіл

16 квітня 2021
3965
Середній бал: 5 із 5

Верховна Рада ухвалила закон щодо розширення можливостей для трансформації санаторних шкіл

В Україні продовжили діяльність трансформації санаторних шкіл

Які документи перевіряють під час інституційного аудиту

14 квітня 2021 року, під час позачергового засідання Верховна Рада України ухвалила закон №5138-1 щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі та захисту прав учасників освітнього процесу.

Окрім того, мета цього законопроєкту — можливість поступового перетворення в інші типи закладів санаторних шкіл в умовах децентралізації. Тому в документі передбачені такі заходи:

  • продовження трансформації санаторних шкіл ще на рік — до липня 2022 року;
  • погодження з МОН планів місцевих органів влади про зміну типу закладу або ліквідацію санаторної чи спеціальної школи.

 Положення про науковий ліцей

Відповідна діяльність допоможе органам місцевого самоврядування сформувати освітню мережу відповідно до потреб громади. Отже, буде створено підґрунтя для поступового реформування закладів з урахуванням інтересів усіх учасників освітнього процесу.

У 2020/2021 навчальному році в освітній системі функціонують 65 санаторних шкіл з пансіонами (інтернатами) у структурі, в яких навчається 14 548 учнів, серед них — 552 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Найбільша кількість закладів знаходиться в Дніпропетровській області — 7 закладів.

→ Як завершити навчальний рік: рекомендації

У 8 областях, за оперативною інформацією органів управління освітою обласних державних адміністрацій, заплановано трансформацію 18 санаторних шкіл у ліцеї та гімназії, які почнуть функціонувати в новому статусі з 1 липня 2021 року, ще 19 санаторних шкіл перебувають на стадії підготовки перетворення їх в інший тип закладу загальної середньої освіти, інші санаторні школи мають визначитися із своєю траєкторією перетворення та змінити тип закладу відповідно до ухваленого Закону, тобто до липня 2022 року.

logo