Розпочато запуск інструменту оцінювання цифровізації закладів освіти

21 квітня 2021
5727
Середній бал: 5 із 5

Участь у пілотуванні інструменту візьмуть 60 шкіл та 30 профтехів з десяти регіонів України

Ігрова технологія: 10 прийомів

На території України почалося тестування роботи онлайн-інструменту SELFIE, який дозволить школам та профтехнічним закладам оцінити ефективність використання інноваційних технологій. Також інструмент має допомогти з’ясувати, на якому етапі цифрового розвитку перебувають освітні заклади.

Таку інформацію повідомив під час презентації інструменту SELFIE повідомив заступник міністра освіти з питань цифровізації Артур Селецький.

Як зазначив заступник міністра, через постійну роботу з учнями в дистанційній формі ставлення педагогів та директорів до цифрових технологій дуже змінилося. Тепер вони мають не просто швидко опанувати роботу з новими застосунками чи сервісами, а й планувати роботу з ними в майбутньому.

«У цьому завданні не обійтися без якісного аналізу. Завдяки підтримці партнерів ми надаємо інструмент SELFIE, який допоможе закладам здійснити комплексний самоаналіз. Водночас разом із Мінцифри готуємо запуск окремої версії цифрограми для вчителів, який допоможе педагогам об'єктивно оцінити свої цифрові навички й зрозуміти, що потрібно вдосконалювати», — прокоментував Артур Селецький.

У пілотуванні цього онлайн-інструменту візьмуть участь 60 шкіл та 30 закладів професійної освіти з десяти регіонів України. Керівники закладів матимуть нагоду налаштувати опитування з урахуванням вимог закладу. Після використання SELFIE в 10 областях та аналізу результатів проєкту можливість пройти таке самооцінювання буде надана усім закладам освіти.

У Міністерстві освіти розповіли, що опитування є анонімним та добровільним. Для учнів воно триватиме не більш ніж 20-30 хвилин, а для вчителів — щонайбільше 40. Загалом на заповнення анкети надається 2 години. Пройти опитування учасники зможуть у будь-який зручний час, на різних цифрових пристроях — на стаціонарних комп'ютерах, ноутбуках, смартфонах чи планшетах.

Після завершення опитування кожен заклад освіти отримає доступ до інтерактивного звіту про результати опитування своїх респондентів. Він допоможе проаналізувати поточний стан справ та напрацювати план дій для розвитку цифрової трансформації в закладі.

logo