93 заклади освіти можуть закрити

23 квітня 2021
9771
Середній бал: 5 із 5

Під загрозою закриття перебувають 93 заклади освіти, що розташовані у сільській місцевості

93 заклади освіти можуть закрити

Організація дистанційного навчання: як поліпшити

В Україні під загрозою ліквідації опинились 93 заклади середньої освіти, що розташовані у сільській місцевості.

Така інформація зазначена в пояснювальній записці до законопроєкту, яким передбачено надання дозволу місцевій владі вільно використовувати майно ліквідованих шкіл для потреб місцевих громад.

Як демонструють оперативні дані обласних державних адміністрацій, станом на 01 лютого 2021 року в Україні функціонує 8 743 закладів середньої освіти у сільській місцевості.

⇒ Річний план роботи школи

«Серед них, 2 558 закладів середньої освіти є «малокомплектними», а у Донецькій області 10 шкіл призупинили діяльність через відсутність дітей. Наразі на балансі місцевих органів самоврядування перебуває 365 ліквідованих майнових комплексів ліквідованих комунальних закладів освіти у сільській місцевості. Крім цього, обласні державні адміністрації повідомляють про можливість ліквідації у 2021 — 2022 рр. 93 навчальних закладів середньої освіти у сільській місцевості», — повідомляється у пояснювальній записці до законопроєкту.

За даними обласних державних адміністрації, впродовж найближчого часу можуть бути ліквідовані 10 шкіл в Запорізькій області, 23 заклади освіти Житомирської області, 39 шкіл і філій у Львівській області.

Зокрема, під загрозою ліквідації перебувають 8 шкіл в Одеській області, 6 шкіл на Хмельниччині, по 5 у Миколаївській та Сумській областях та 2 школи на Черкащині.

У цілому, згідно з даними Міністерства освіти та науки станом на 5 вересня 2019 року в Україні перебувало 3 900 шкіл з наповнюваністю класів 9 і менше учнів. Майже всі з них розташовані у сільській місцевості.

logo