Омбудсмен розповів кому потрібно складати ДПА та де це можна зробити

7 травня 2021
29769
Середній бал: 5 із 5

Освітній омбудсмен прокоментував ситуацію із проходженням ДПА цього року та пояснив певні моменти цієї теми

Державна підсумкова атестація в 2021 році

Якість освіти: готовий словник термінівОсвітній омбудсмен Сергій Горбачов наголосив, що учні за бажанням можуть не складати ДПА у школі, адже її скасували на законодавчому рівні. А також надав пояснення: кому все ж таки необхідне ДПА для вступу та чи можна скласти іспити у своїх школі.

Освітній експерт підтвердив, що державну підсумкову атестацію у формі ЗНО цього року можуть не складати ті одинадцятикласники, які не планують вступати до вищого навчального закладу.

⇒ Протокол державної підсумкової атестації

Проте Сергій Горбачов радить випускникам, які хочуть вступити до іноземного вишу, обов’язково складати ЗНО.

«Закордонні університети приймають тільки оцінки та свідоцтва, занесені в державну базу. Минулого року люди говорили, що іноземні університети не вимагають ЗНО. Але у серпні почалися звернення, щоб дали можливість скласти ЗНО для вступу», — прокоментував омбудсмен.

Окрім того, освітній омбудсмен повідомив, що випускники можуть скласти ДПА у своєму закладі освіти за програмою, яку укладе школа.

Сергій Горбачов також зазначив, що якщо з різних причин учень не зміг потрапити на основну сесію ЗНО, то він може зареєструватися на додаткову сесію, яка триватиме з 29 червня до 14 липня.

«Звісно, якщо людина захворіє і не зможе відвідати ні основну, ні додаткову сесії, то інших варіантів скласти ЗНО і стати студентом в цьому році немає. Але це можна буде зробити наступного року», — підсумував експерт.

Варто нагадати, що 6 травня розпочалася реєстрація на додаткову сесію проходження ЗНО-2021. Зареєструватися можна буде до 18 травня.

logo