Які зміни відбуватимуться зі шкільними підручниками?

2 червня 2021
3795
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

З 2022 року на конкурс подаватимуть комплекти навчальних матеріалів: паперовий підручник, електронні додаток для учня та методичний посібник для вчителя

Електронні додатки до піручників

Плани МОН на п’ять років: до чого підготуватисяТаку інформацію щодо впровадження новітніх технологій у систему навчальних підручників повідомив  директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков під час форуму «Україна 30. Освіта і наука».

Як він зазначив, новий підручник буде складатися з, власне, класичної паперової частини та двох електронних додатків — для вчителя та учня.

«Сучасний підручник має складатися з комплекту: паперового класичного підручника,  електронного додатка для учня та з електронного гіда для вчителя, який би допомагав учителю готуватися до уроку й супроводжував би вчителя протягом всього навчального року. Як це має працювати: є сучасні технології з застосуванням Qr-кодів у підручнику, додатків, які працюють на різних платформах, смартфонах, комп’ютері», — сказав Євген Баженков.

Початок впровадження цієї новації розпочнеться поступово з 2022 року.

«Тому в наступному році ми спробуємо як пілотний проєкт на конкурс запровадити саме таку нову модель, що на конкурс буде прийматися комплект: паперовий підручник, електронний додаток та методичний посібник, теж в електронному вигляді, для вчителя», —  повідомив директор ІМЗО.

Варто нагадати, що нещодавно МОН розробило проєкт нового порядку проведення конкурсу підручників. Зокрема, цей документ не передбачає анонсованих Євгеном Баженковим змін.

Також заступниця міністра освіти і науки Любромира Мандзій казала про пропозицію друкувати методичний посібник для вчителя як додаток до підручника.

logo