Павло Хобзей про створення опорних шкіл

4 березня 2016 31
Під час створення опорних шкіл початкові школи залишатимуться за місцем проживання дитини, а учні, які навчаються у 5-9-х класах, перейдуть до опорної школи

Під час створення опорних шкіл початкові школи залишатимуться за місцем проживання дитини, а учні, які навчаються у 5-9-х класах, перейдуть до опорної школи.

«Ми маємо малокомплектні школи, де навчання учнів надзвичайно дороге, але найгірше — там надзвичайно низький рівень якості освіти», — зазначив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Нині налічується 613 шкіл І-ІІ ступенів, де навчається менше 25-ти учнів з 1-го по 9-й класи. Вартість навчання одного учня в таких школах коштує державі понад 50 тисяч гривень на рік при середній розрахунковій вартості навчання одного учня по країні у 9100 гривень.

Для приймання рішення місцевими органами самоврядування щодо консолідації мережі шкіл та створення опорної школи має бути створена відповідна інфраструктура, а також можливість підвезення учнів і вчителів з базової школи до опорної.

«В опорній школі має бути досвідчений директор, кваліфікований педагогічний колектив, гарна матеріально-технічна база», — наголосив заступник міністра. Окрім того, директор опорної школи відповідатиме за якість підготовки педагогічних кадрів і якість освіти в опорній школі та її філіях. Проте не скрізь будуть створені опорні школи. «Деякі громади на цьому етапі зможуть залишити школи в такому вигляді, як вони є, але за опорною школою ми бачимо майбутнє», — зазначив Павло Хобзей.

Для консолідації шкільної мережі й створення опорного навчального закладу необхідне попереднє рішення місцевих органів самоврядування та не менше трьох його філій, а також розрахунок кількості учнів, яких потрібно підвозити до опорної школи після консолідації мережі. На закупівлю шкільних автобусів Урядом виділено 600 мільйонів гривень, а частину коштів нададуть з місцевих бюджетів.

«Опорна школа, як правило, матиме 360 учнів, мінімум два класи в кожній паралелі», — наголосив заступник міністра.

Конкурс на створення опорних шкіл буде проводитися обласними органами влади. Для участі у конкурсі місцеві органи самоврядування, місцеві громади мають надати:

  • план розвитку навчального закладу на наступні три роки з оцінкою можливих ризиків;
  • кількість ставок педагогічних та непедагогічних працівників, які будуть скорочені під час створення опорного закладу (з філіями);
  • план організації підвезення учнів і вчителів до опорної школи;
  • план організації інклюзивного навчання у закладі при наявності дітей з особливими потребами;
  • чіткий опис інвестиційних потреб опорної школи.

«Важливими є інвестиції на обладнання навчальних кабінетів та на підвищення кваліфікації вчителів. Без розвитку вчителів, зміни ставлення, зміни підходів ми не зробимо реформу. Вчитель — це ключовий елемент в системі освіти», — підкреслив Павло Хобзей.

Обласні управління освіти і науки мають обрати кращі проекти опорних шкіл, які надали місцеві громади.

«Склад конкурсної комісії повинен бути таким, щоб була комунікація між різними відомствами щодо процесу децентралізації. Середня освіта — це основа для об’єднання територіальних громад і основна їхня функція, делегована державою», — пояснив заступник міністра.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль