Порадник для директорів «Як створити внутрішню систему забезпечення якості освіти»

26 серпня 2021
8846
Середній бал: 5 із 5

До нового 2021/2022 навчального року Цифрове видавництво MCFR у співпраці з Державною службою якості освіти України та Асоціацією працівників дошкільної освіти розробили електронний порадник для директора закладу дошкільної освіти «Як створити та розбудувати внутрішню систему забезпечення якості освіти»

Порадник для директорів «Як створити внутрішню систему забезпечення якості освіти»

Руслан Гурак, голова Державної служби якості освіти України, у передмові зауважив, що порадник допоможе вдосконалити роботу закладів освіти. Він також зазначив:

«Сподіваємось на те, що створення у кожному дитячому садку країни власної неформальної внутрішньої системи забезпечення якості освіти стане потужним стимулом для удосконалення їхньої діяльності».

Термін «порадник» невипадково звучить у назві. У ньому немає вказівок чи наказів, а є поради від практиків. На основі цього порадника ви можете створити свій, додавши до нього унікальні практики з того чи того напряму діяльності вашого закладу.

Порадник містить три розділи. Перший — про внутрішню систему, її моделі та алгоритми дій керівника. З другого розділу дізнаєтеся, яким має бути зразковий заклад дошкільної освіти. Ознайомтеся з порадами, які підготували члени робочої групи та працівники Державної служби якості освіти України. Вони допоможуть вам візуалізувати той зразковий заклад дошкільної освіти, визначитися до чого прагнути, або ж ви впевнитеся, що ваш заклад уже зразковий.

Третій розділ містить поради щодо самооцінювання освітньої діяльності та управлінських процесів у закладі. Дізнаєтеся, як його провести, про методи збору інформації, документальний супровід за критеріями кожного із чотирьох напрямів оцінювання діяльності закладу.

Створюючи порадник, робоча група прагнула дати менше теорії, більше практики: порад і рекомендацій, прикладів документів, публікацій із теми.

Робоча група також поставила собі за мету щороку переглядати порадник, за потреби вносити зміни до нього, доповнювати найкращими практиками.

Переваги електронного порадника:

  1. Інтерактивний зміст — перехід до тієї чи тієї частини порадника в один клік.
  2. Гіперпосилання на нормативні документи, посібники тощо.
  3. Відео та записи вебінарів.
  4. Додатки, які можна скачати та роздрукувати (пам’ятки, таблиці, анкети, чеклісти, документи, плакати тощо).
  5. Можливість скачати ту чи ту статтю й адаптувати її зміст під потреби вашого закладу з урахуванням особливостей його діяльності. Так маєте змогу створити індивідуальний порадник для свого закладу, додавши до нього унікальні практики з того чи того напряму діяльності.
  6. Адаптованість під мобільну версію — зручно читати зі смартфону.

ЧИТАТИ ПОРАДНИК

logo